Abone Ol

Boşanmak İsteyen Eşine Kurşun Yağdıran Ragıp Canan: Eşimi Çok Seviyorum

Boşanmak isteyen eşi Nurtaç Canan'ı silahla 5 el ateş ederek yaralayan Ragıp Canan’ın yargılamasına devam edildi. Ragıp Canan, “Ben eşime kendimi affettirmek, gönlünü almak istiyorum. Bunun için de sizden yardım istiyorum” dedi.

Boşanmak İsteyen Eşine Kurşun Yağdıran Ragıp Canan: Eşimi Çok Seviyorum

Zeytinburnu'nda silahla vurularak yaralanan ve kanıyla kendisini vuran eşinin ismini yazan Nurtaç Canan'ın eşi Ragıp Canan’ın yargılamasına devam edildi. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, müşteki Nurtaç Canan ile oğlu Furkan ve taraf avukatları katıldı. Tutuklu sanık Ragıp Canan duruşmaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemleri aracılığıyla bağlandı.

"Eşime kendimi affettirmek istiyorum"

Sanık Ragıp Canan, “Sayın eşime en derin sevgilerimi sunuyorum. Hata benim, bütün suç benim. Eşimle her hafta telefonla konuşuyoruz. Biliyorum onun bana kalbi kırılmış, ona hak da veriyorum. Benim gayem eşimi sadece korkutmaktı. İşyerimize ait pos cihazını almakla tehdit ettiği ve benden habersiz bilet aldığı için bir anlık öfkeyle bunu yaptım. Zaten eşimin bacağında kanı görünce hemen oğlumu aradım. Ambulans ve oğlum eve girebilsin diye kapıyı açık bıraktım. Öldürme niyetim yoktu. Eşim şikayetinden vazgeçse de geçmese de ben onu seviyorum ve saygı duyuyorum. Biz düşman değiliz. Kolay mı birbirimize bir ömür vermişiz. Ortak bir fidanımız var. Eşim benim kıymetlimdir. Bir anlık aptallıktı. Ben eşimi çok seviyorum. Bilerek, isteyerek yapmadım. Ben eşime kendimi affettirmek, gönlünü almak istiyorum. Bunun için de sizden yardım istiyorum. Terör örgütüne bağlı birisi karşınıza geçip, pişmanım deyince pişmanlıktan yararlanıp affediyorsunuz. Ben de eşini çok seven biri olarak pişmanım diyorum. Benim pişmanlığım sonsuz ve vicdan azabına dönüşen bir pişmanlıktır. Eşim benim başımın tacı. Ben de çok mağdurum. Hepimiz bir tarafa düştük. Esnafım ve işyerim kapalı. 13 aydır içerideyim. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Duruşma ertelendi

Cumhuriyet Savcısı, “Mağdurun Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan raporu beklensin, varsa diğer eksiklikler giderilsin” diyerek sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Ragıp Canan’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, Nurtaç Canan'ın vurulmasına ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen raporun gelmesi ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

39 yıl hapis istemiyle yargılanıyor

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre 4 Haziran 2020'de gece saatlerinde Nurtaç Canan, eşinden ayrılmak istediğini söyleyerek valizlerini kapının önüne çıkardı. Ragıp Canan, eşi Nurtaç Canan'ı  zorla odaya götürdü ve "buradan çıkamazsın" diyerek 5 el ateş etti. Ragıp Canan,  silahla vurarak yaraladığı  Nurtaç Canan'a "öleceksin gebereceksin" diyerek evi terk etti.  Nurtaç Canan ise kanıyla yere  "annem babam helal et, üzülmeyin beni Ragıp vurdu" yazdı. İddianamede sanığın eyleminden sonra öz oğlunu ve kayınpederini arayarak müştekiyi öldürdüğünü söylediği ve "git  cenazesini al" dediği kaydedildi.  Savcılık, Ragıp Canan hakkında  "eşi kasten öldürmeye teşebbüs", "cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "silahla tehdit" suçlarından 39 yıla kadar hapis cezası talep edildi. (İHA)