Abone Ol

Boğaziçi Öğrencisinden Erdoğan'a: Eylemlere Katılıyorum, Terörist Değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arkadaşlar ben öğrencilerle neden görüşeyim, öğrenciler bence işin içinde değil. Bu işin içinde olan teröristler var açıklamasına öğrencilerden yanıt geldi.

Boğaziçi Öğrencisinden Erdoğan'a: Eylemlere Katılıyorum, Terörist Değilim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolarla ilgili bir açıklama yapmıştı

"Arkadaşlar ben öğrencilerle neden görüşeyim, öğrenciler bence işin içinde değil. Bu işin içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan, işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada, zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır. Bir başka siyasi yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir?

Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır, yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neyi amirse Melih Bey de buna göre buraya atanmıştır. Geçmişe baktığımızda da bu üniversitenin içinde yetişmiş bir arkadaşımızdır. Buraya gelmeden önce ki üniversitede kendi ilgi alanıyla yetişmiş olduğu alanlar vardır.

YÖK'ün şahsıma teklif edilmiş bu 9 isim içerisinden de bana yasaların vermiş olduğu yetkiyle Melih Beyi rektör olarak seçtik, Boğaziçi'ne layık gördük. Melih Beyin çok çok başarılı olacağına inanıyorum."

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu işin içinde olan teröristler var” sözüne tepki gösteren DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Boğaziçi'li Baran Deniz Bağatur, “Boğaziçi Üniversitesi öğrencisiyim. Terörist değilim. Teşekkürler” yanıtını verdi.

Boğaziçi Öğrencisinden Erdoğan'a: Eylemlere Katılıyorum, Terörist Değilim - Resim: 1