MedyaFaresi MedyaFaresi

BİM Şirketler Grubu'ndan NTV ve Star TV'nin satışına ilişkin açıklama

Sosyal medyada yayılan Bir haberde Doğuş Grubu’nun Star TV'nin diğer kanalları NTV, Kral TV ile birlikte satışı konusunda BİM’le anlaşmanın son noktasına kadar gelindiği iddia edildi.

Eklenme: 31 Mayıs 2018 22:15 - Güncelleme: 01 Haziran 2018 00:33

Bir internet sitesinin ortaya attığı iddia medya dünyasını karıştırdı.

Bir haberde Doğuş Grubu’nun Star TV'nin diğer kanalları NTV, Kral TV ile birlikte satışı konusunda BİM’le anlaşmanın son noktasına kadar gelindiği iddia edildi.

Star Grubu’nun da anlaşmanın imzalanması öncesi 8 Haziran tarihi itibariyle hemen hemen tüm programlarını geri dönüşü olmayacak şekilde yayından kaldıracağı ve bu anlaşma gereği kanalların sorunsuz olarak BİM’e teslim edilmesini için çalışıldığı ileri sürüldü.

İş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu daha önce Katarlı Grup beIN’le masaya oturmuş ancak bir türlü anlaşmaya varılamamıştı.

BİM Şirketler Grubu iddiayla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

Bazı haber mecralarında yayınlanan ve halen Doğuş Grubuna ait bulunan Star, NTV ve Kral TV kanallarının BİM’e satılacağına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Türkiye perakende sektörünün lideri BİM’in medya sektöründe faaliyet göstermek gibi bir planı yoktur ve anilan TV kanalları için Doğuş Grubu ile herhangi bir görüşme yapılmamıştır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

BİM Birleşik Mağazalar