Abone Ol

Biden’dan son dakika açıklaması: Biz kazanacağız

Medyafaresi.com ABD Temsilcisi Ayşın Savatlı New York'tan yazdı: Başkan adayı Joe Biden’dan Son Dakika Konuşması

Biden’dan son dakika açıklaması: Biz kazanacağız

Ayşın SAVATLI / New York / Medyafaresi.com

Başkan adayı Joe Biden, Wilmington Delaware’de New York Saatiyle gece yarısı 00:45’te taraftarlarıyla buluşup basına açıklama yaptı. Wisconsin ve Michigan’ı kazanıyoruz; biraz zaman alacak ama Pennsylvania’yı da alacağız diye konuştu.

En iyi ihtimalle seçim sonuçlarının yarın sabaha kadar belli olmayacağını, sabırla beklenmesi gerektiğini söyledi. Seçim döneminde kendisine destek veren herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. Taraftarlarına son olarak, inançlarını yitirmemeleri gerektiğini; bu seçimi kazanacaklarını söyledi.

Biden’dan son dakika açıklaması: Biz kazanacağız - Resim: 1CANLI: ABD seçimlerinde ilk sonuçlara göre kim önde?

20 delegeli Pennsylvania’da sayım halen devam ediyor. Oyların yaklaşık üçte ikisinin sayımı tamamlandı.

Trump yaklaşık 650 bin oy farkla önde görünüyor. Ancak Joe Biden’ın Philedelphia gibi büyük bölgelerde önde olduğu ve bu bölgelerin oy sayımlarının uzun süreceği biliniyor. Dolayısıyla Pennsylvania Joe Biden’a dönebilir. Henüz kazananı konuşmak için erken… 2016’de Trump 0.7 farkla eyaleti kazanmış ve başkanlığa giden yolda en önemli adımı bu eyalet sayesinde atmıştı.

16 eyaletli Michigan’da Trump önde görünüyor. Ama bu eyalette de Biden öne geçebilecek durumda. Çünkü erken kullanılan oyların sayımı tamamlanmadı.

AYŞIN SAVATLI'DAN MEDYAFARESİ TV'DE SEÇİMDEN SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Oyların %71’i açılan Wisconsin’da Trump 120 bin oy ile şimdilik önde görünüyor.

medyafaresi.com