Abone Ol

Berna Laçin'in Bir Bardak Çaya Ödediği Fiyat Dudak Uçuklattı

Türkiye’deki ekonomik krizin etkisini en çok gösteren sektörlerin başında yeme-içme sektörü yer alırken, oyuncu Berna Laçin Ortaköy’deki bir kafedeki fiyatlara dikkat çekti.

Berna Laçin'in Bir Bardak Çaya Ödediği Fiyat Dudak Uçuklattı

Türkiye, önceki günlerde ekonomik açıdan tarihi günlerden birini yaşadı. Dolar 13.95 Türk Lirası seviyesine çıkarak tarihi zirveye ulaştı. Enflasyonun arttığı, alım gücünün düştüğü son günlerde bir kafede çay içmek bile lüks hale geldi.

Oyuncu Berna Laçin, sosyal medya hesabından Ortaköy’de arkadaşı ile gittiği bir kafenin fiyatlarını paylaştı.

Laçin, arkadaşının Türk kahvesine 36 lira, kendisinin ise bir çaya 32 lira verdiğini belirtti.

Söz konusu kafedeki bir bardak çayın fiyatının 1 kilogramlık çay paketiyle neredeyse aynı olması dikkat çekti.

Laçin, paylaşımında şu ifadeleri kaydetti:

“Ortaköy’de arkadaşım büyük boy Türk kahvesi içti 36 lira, ben bitki çayı 32 lira. Gerisini sormayın gitsin”Berna Laçin'in Bir Bardak Çaya Ödediği Fiyat Dudak Uçuklattı - Resim: 1

Laçin'in paylaşımının altında ise vatandaşlar tepkisini gösterdi:Berna Laçin'in Bir Bardak Çaya Ödediği Fiyat Dudak Uçuklattı - Resim: 2

KAFEDE ÇAY İÇMEK DE LÜKS OLDU

Tüm gözler ekonomik gelişmelere çevrilmişken, vatandaşların uğrak alanları arasında yer alan kafe ve restoranlardaki zamlar da dudak uçuklattı. Buna göre başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin büyük kentleri Kocaeli, İzmir ve Bursa'da bir bardak çay ortalama olarak 9 liradan satılmaya başlandı.

LÜKS OLMAYAN KAFELERDE DE YÜKSELDİ

Vatandaşlar, sadece lüks mekanlarda değil sokak aralarında ya da daha denize uzak kafelerde de çay fiyatlarının aynı derecede yükseldiğini belirtiyor.