Abone Ol

Beratcan'ın dedesi damadını, babaannesi gelinini suçladı

Kartal’da kaybolduktan 15 gün sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün babaannesi ve dedesi konuştu, cinayette yeni boyutlar ortaya çıktı.

Beratcan'ın dedesi damadını, babaannesi gelinini suçladı

Beratcan Karakütük’ün babaannesi 61 yaşındaki Azime Karakütük, katil zanlısı ile ilişkisi olduğu iddia edilen gelini Türkan Karakütük'ü suçladı. Türkan Karakütük'ün babası 65 yaşındaki Mehmet Çakır ise kızına sahip çıkarak damadının eşini ve çocuklarını ihmal ettitiğini öne sürdü.

Karabük’ün Yenice İlçesi’ne bağlı Cihanbey Köyü Belen Mahallesi’nde yaşayan Ergün Karakütük'ün 61 yaşındaki annesi Azime Karakütük, katil zanlısı servis şoförü Ersin Kaşıkçı ile ilişkisi olduğu iddia edilen gelini Türkan Karakütük'e tepki gösterdi.

Beratcan'ın dedesi damadını, babaannesi gelinini suçladı - Resim: 1Müge Anlı: Beratcan'ın annesi bana her şeyi anlattı

Azime Karakütük, "Torunumun cesedi bulunmadan önce araları gayet iyiydi. Torunum ölü bulunduktan sonra her şey değişti. Torunumu yok etti. 'Oğlumu bulursam adak keserim' demiş. Şimdi 'Oğlumu öldürdüm' diye adak kessin. Buraya geldiğinde cep telefonu susmuyordu. 'Arkadaşlarım, patronum arıyor' diye saklardı telefonunu. Torunum kendisini bir adamla yakalamış. Başkasına söyler diye öyle öldürttürdü. Başka biriyle ilişkisi olduğunu bilmiyorduk. Oğlum, 'Boşanacağım' dedi" diye konuştu.

DEDE İSE DAMADINI SUÇLADI

Beratcan'ın dedesi damadını, babaannesi gelinini suçladı - Resim: 2Beratcan'ın katil zanlısı tutuklandı, anne serbest kaldı

Aynı köyde Cembek Mahallesi’nde oturan Türkan Karakütük'ün babası emekli madenci Mehmet Çakır ise kızına sahip çıkarak damadı Ergün Karakütük'ü suçladı. Damadının çocuklarına sahip çıkmadığınıve eşini ihmal ettiğini öne süren Mehmet Çakır, şöyle konuştu:

"10 yıldır eve, çocuklarına sahip çıkmadı. Evinin bu hale düşmesi onun sahipsizliğinden kaynaklandı. Sağda solda, barlarda paraları değerlendiriyor. Çocuklarına o yüzden bakmadı. 6 yıldır benimle irtibatı yok. 'Laf söylüyor, kavga ediyor' diye bizden uzaklaştı. Kızım, eşinin çalışmamasından, evine bakmadığından dolayı çalışarak çocuklarına kendisi bakıyordu. Ama sonuçta patlayan onun başına patladı."

Kızının katil zanlısı ile ilişkisi olduğu iddialarıyla ilgili de Mehmet Çakır, "Öyle bir şerefsizliği varsa, insanlık dışı yapılan hareketlere devlet cezasını versin. Ben buna bir şey demiyorum. Ama iftira atılıyorsa, gerekli yerlere müracaatımızı yaparız. İsterlerse boşanırlar, istemezlerse boşanmazlar. 'Boşan ya da boşanma' demem. Ben karışmam. Takdir onların" dedi.

Torununun kaçırıldığında köyde olduklarını, olayı duyar duymaz bir gün sonra İstanbul'a gittiklerini anlatan dede Mehmet Çakır, "Orada durumu detaylı bir şekilde öğrendik ve 15 gün orada kaldık. Biz döndükten bir gün sonra ise cesedi bulundu. Bazı suçlamalar var. Aile geçimlerinde bir düzensizliğin uzun süredir sürdüğü ve aile bağının olmayışından dolayı bu olaylar başlarına geldi. Ergün kendisi 10 yıldır çocuklarıyla doğru dürüst ilgilenmedi. Benim kızım kendi çabalarıyla, kendi çalışmasıyla çocuklara baktı. Ev işiyle, okullarıyla kendi ilgilendi. Babasının bir katkısı olmadı. 6 yıldır da beni aramıyorlardı. Bizle kavga ediyor diye benimle görüşmüyorlardı. Torunumu toprağa verdim. Bu acıyı Allah bize yaşattı, başkasına yaşatmasın" dedi.

Kızı Türkan'ın katil zanlısı ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialara ise dede Çakır, "O konularda bizim bilgimiz yok. Televizyonda izlediğimiz kadarıyla herkes başında kendi suçunu hafife almak için bu tür şekillerde konuşması gerekmek durumunda kalıyor demek ki. Beratcan'ın abisi Berkay ise bu konularda bize hiçbir şey demedi" ifadesinde bulundu.

Beratcan'ın aynı köyde yaşayan babaannesi Azime Karakütük ise, olayları televizyonlardan duyduğunu söyleyerek, "Oğlumun evini taşlamışlar. Oğlum cenazeyi getirdikleri gün eve geldi ama bu olaylarla ilgili hiç konuşmadık. fırsat olmadı" dedi.

Gelininin bir başkasıyla ilişkisi olduğu iddialarını ise televizyonlarda gördüklerini kaydeden yaşlı kadın, "Onun kız kardeşleri de biliyor her şeyi. Bir şeyler diyorlardı birbirlerinin kulaklarına. Biz önceden hiç böyle duymamıştık. Bu olayla her şey ortaya çıktı" dedi.

Dede Mehmet Çakır'ın torunlarına hep kızının baktığını söylemesi üzerine Azime Karakütük ile Mehmet Çakır tartıştı. Mehmet Çakır, "Sazlarda barlarda gez. Hanımının numarasını başkasına verince olacak sonuç bu" deyince Azime Karakütük ise, "Bir yavrumun başını yediler. Buraya gelince telefonları susmuyordu. Kimle konuşuyorsan dediğimde bana 'işyerimden arkadaşlarım arıyor' diye inkar ediyordu" diye cevap verdi.

dha - iha