Abone Ol

BBC Türkiye'deki genelevlere girdi: Muhabire ilişki teklif ettiler

BBC Three’nin 3 bölümden oluşan “Sex in Strange Places (Garip Yerlerde Seks)” adlı belgeseli geçen aylarda yayınlandı.

BBC Türkiye'deki genelevlere girdi: Muhabire ilişki teklif ettiler

BBC Three kanalı, 3 bölümden oluşan “Sex in Strange Places (Garip Yerlerde Seks)” adlı belgeselin ilk bölümünü Türkiye'de çekti.

Gazeteci Stacey Dooley’nin İstanbul’da, Ankara ve Gaziantep’te çektiği belgeselin İstanbul ayağında ekrana gelen görüntüler dikkat çekti.

ÇOĞU ERKEK TRANSLARA GİDİYOR

İstanbul Küçük Bayram’da yaşanan seks ticaretini mercek altına alan Dooley sokakta, göğsüne astığı kamerayla çekim yapıyor. Dooley bir süre sonra çoğu erkeğin trans bireyler için geldiğini tespit ediyor.

MUHABİRE DE İLİŞKİ TEKLİF ETTİLER

Bu sırada sokakta duran erkekler tarafından Dooley’e para karşılığı cinsel ilişki teklif ediliyor. Küçük Bayram sokağında kendisini seks işçisi sanan gençlerle sohbet eden Dooley, gençlerin İngilizce konuşamadan kendisine pornografik görsellerle ilişki teklif etmesini de belgeselde aktarıyor.

"KIZININ ADIYLA HİTAP ETMEK İSTEDİ"

Belgeselin bir bölümünde Dooley, “Hülya” adında bir seks işçisiyle de konuşuyor. “Hülya”sohbet esnasında anısını aktararak, gelen bir müşterisinin kendisine öz kızının adıyla hitap etmek istediğini de anlatıyor. Bu sözlerin ardından Stacey Dooley şaşkınlığını gizleyemiyor.