Abone Ol

Bayraktar: Kimse Harekete Geçmedi, Bitirin Istırabımı

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın adalet arayışını, yaşadığı sıkıntıları, yakarışlarını Karar gazetesinden Akif Beki ilginç bir yazıyla kaleme aldı.

Bayraktar: Kimse Harekete Geçmedi, Bitirin Istırabımı

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın son haftalardaki çıkışını analiz eden Eski Başbakan danışmanı gazeteci Akif Beki, Bayraktar’ın adalete seslendiğini ve adil yargılanma hakkını aradığını yazdı.

Beki yazısında Erdoğan Bayraktar’ın üzerine atılan suçlamalar yüzünden bunaldığını ama “Allah’ım canımı al” demediğini sadece yargılanacağı mahkemenin, hesap vereceği Yüce Divan’ın gösterilmesini istediğini ortaya koydu.

“BİTİRİN ISTIRABIMI”

‘Şimdi ne yapsam diye çırpındırmayın beni, bitirin ıstırabımı’ diyerek adalet için dil döktüğünü belirten Beki, Bayraktar  bu doğrultuda son olarak Fikret Bila’ya konuştuğunu hatırlattı.

Fikret Bila’ya verdiği röportajdaki “Benim 8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum. İçime sindiremiyorum. Bir tarafsız savcı dosyaları incelesin, eğer gerek görürlerse Yüce Divan’a gitmekten de korkmam.” Cümlelerini tekrar hatırlatan Beki “Çok görülecek, esirgenecek şey mi! Yine de kimse harekete geçmedi, adalet arayışı sürüyor.

Şikayeti, Rıza Zarrab’ın rüşvet çarkı torbasına atılmak. Zamanında, 4 bakanla ilgili suçlamalardan yargıda aklanma hak ve fırsatı tanınmadığı için, partisine ve liderine kızgınlığını saklamıyor.” sözlerini hatırlatan Akif Beki "İnanca ters, muhafazakar duyarlılıklara aykırı, hukuken yasak bir arzusunun yerine getirilmesini dilemiyor. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı, adalet dileniyor. Hepsi bu. Acılarının nedeni de ona ulaşamamak." diye yazdı.

Beki Bayraktar’ın adalet çırpınışlarını bu sözlerle anlatan Akif Beki yazısını “Yargısız aklanma istemiyor. Ama yargısız infaza kurban gitmek de istemiyor. Bu süreçte, kendisini belli ölçüde ayrıştırmayı başardı. Son sözü elbette tarafsız ve bağımsız yargı söyleyecek. Zaten baştan o söz sahibine bırakılmış olsaydı, Bayraktar da açık kalan hesabı kapatmak için hala uğraşıyor olmazdı.” sözleriyle bitirdi.