Abone Ol

Başkonsolosun Enes Kanter mesajı FETÖ’cüleri çıldırttı

FETÖ Lideri Fethullah Gülen’in “manevi oğlu” olarak anılan Enes Kanter, “suikast” açıklamasında bulunmuştu.

Başkonsolosun Enes Kanter mesajı FETÖ’cüleri çıldırttı

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından New York Knicks'te forma giyen Enes Kanter, 17 Ocak'ta Londra'da oynanacak Washington Wizards maçında forma giymeyeceğini, İngiltere'ye de gelmeyeceğini açıklamıştı. BBC'ye konuşan Kanter, bu kararına gerekçe olarak, "suikasta uğramaktan korkmasını" göstermişti.

CFR'NİN ORTADOĞU UZMANI: GÜLENİ'N MÜRİTLERİNİ KAÇIRMA VE…

Enes Kanter’in bu açıklamasından sonra ABD'nin dünya ölçeğinde politikalarına yön veren Dış İlişkiler Konseyi (CFR)'nin Ortadoğu uzmanı Steven Cook, Twitter’da şu mesajı paylaştı:

“Enes Kanter'in Londra’ya gittiği takdirde öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağından emin değilim. Ancak Türk hükümeti, Fethullah Güleni'n müritlerini kaçırma ve Türkiye'ye getirme niyeti olduğunu tekrar tekrar dile getirdi”

İşte o mesaj:

Başkonsolosun Enes Kanter mesajı FETÖ’cüleri çıldırttı - Resim: 1

ŞİKAGO BAŞKONSOLOSU: BÖYLE BİR BEYANDA BULUNMADI

Steven Cook’a yanıt ise Şikago Başkonsolosu Umut Acar’dan geldi. Başkonsolos Acar, Twitter’da “Hayır, Türk hükümeti hiçbir zaman böyle bir beyanda bulunmadı” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Başkonsolosun Enes Kanter mesajı FETÖ’cüleri çıldırttı - Resim: 2

ENES KANTER’İN MENAJERİ: LÜTFEN TWİTTER'DAN ÇIK

Umut Acar’ın mesajına ise Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı'nın yöneticisi ve Enes Kanter’in menajeri Mevlüt Hilmi Çınar yanıt verdi. AKP eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, Twitter’da “Umut! Lütfen Twitter'dan çık. Çünkü, ABD-Türkiye ilişkisindeki üst düzey bir diplomat gibi değil de internetteki liseli troller gibi davranıyorsun” diye yazdı.

İşte o mesaj:

Başkonsolosun Enes Kanter mesajı FETÖ’cüleri çıldırttı - Resim: 3

(ODATV)