MedyaFaresi MedyaFaresi

Balık burcunda Ay tutulmasının burçlara etkileri

Bu gece saat 21:05’te Balık burcunda bir ay tutulması yaşayacağız. Antik çağlardan bugüne tutulmalar insanlarda korku ve endişe yaratmış ve insanoğlu tutulma ile nasıl başa çıkacağının yollarını aramıştır.

Eklenme: 16 Eylül 2016 19:51 - Güncelleme: 16 Eylül 2016 20:48

Klasik astrolojiye göre tutulmalar, hayatlarımızı derinden etkileyecek önemli olaylara işaret eder. İnsanoğlu değişimden korktuğu için de tutulmalar ona bilinmez ve korkutucu gelmiştir. Oysa ay tutulması yeni bir şeyin başlangıcı veya bize artık yük olan, geride bırakmamız gereken şeylere veda etme zamanı olabilir.

AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

Koç Burcu: Balık burcundaki ay tutulması Koç burçlarını kararsız kaldıkları konular için adım atmaya zorlayabilir. Bekledikleri mahkeme varsa sonuçlanması söz konusu. Bir karar verirken adil davranmaya dikkat etmemeliler aksi halde olumsuzluklarla karşılaşabilirler.

Boğa Burcu: Boğa'lar kadersel bir dönüm noktasından geçecekler. Mevcut düzenleri değişebilir. Korkmasınlar. Çünkü yerle bir olduğunu sandıkları bir düzen sona erdiğinde onları çok daha mutlu edecek bir başlangıç yaşayabilirler. Kararsız kalmak yerine, istedikleri neyse adım atmaları şansı da Boğa'ların hayatına çekecek!

İkizler Burcu: Bu tutulma sonrası İkizler burcunun en çok dikkat etmesi gereken şey kaba söz ve davranışlar. Öfkeyle kalkıp zararla oturmamak için ağızlarından çıkacaklara dikkat etmeliler. Uzun zamandır sürümcemede olan bir konuyla alakalı mücadele etme gücünü kendilerinde bulacaklar.

Yengeç Burcu: Yeni risklere girmek zorunda kalabilirler. İş veya okul ile ilgili uzun süredir düşüncelerini süsleyen o adımı atmanın vakti geliyor! "Cesur olun, risk alın, evren sizi destekleyecek" diyor kartlar.

Aslan Burcu: Aslan'lar için ayrılık vakti. Uzun zamandır size yük olan ama bir türlü kopamadığınız o bağlardan kopup, kendi yolunuza gideceksiniz. Gelecekte sizi neyin beklediğini bilmeseniz de bir yerden ayrılma, artık zarar veren bir ilişkiyi sonlandırma fikri cazip geliyor. İnsanlar genelde ayakları bir kıyıya sağlam basana kadar, mevcut düzenlerinden ayrılmak istemezler. Ama Kılıç Altılısı "Ayrılık olmadan yeni düzene başlanmaz" der. Bu ayrılık süreci Aslan'ları üzebilir ama sonunda yeni görevler, yeni bir ilişki de olabilir. Hem yola çıkmadan karşı kıyıyı nasıl bilebiliriz?

Başak Burcu: Eylül başında güneş tutulmasının yaşandığı Başak burçları için zor bir dönem. İnsanı uykusundan edecek derin acı ve ayrılıkları anlatan Kılıç Dokuzlusu Başak burçları için çektiğim kart. Uykusuz gecelerin, günlük yaşamın tamamen alt üst olabileceğinin habercisi. Başak'lar tehlikelere açık bid dönemdeler. Şiddete maruz kalabilirler eğer çevrelerinde şiddete meyil veren faktörler varsa dikkatli olsunlar. Depresyon ve paranoya yaşayabilirler.

Terazi Burcu: Jüpiter'in Terazi'ye geçmesiyle birlikte Ay tutulmasının olumlu etkileyeceği burç; Terazi'ler. Maddi anlamda kazanımlar söz konusu. Finansal anlamda hiç olmadıkları kadar özgür hissedebilirler. Aşırı harcamalara dikkat etmeleri gerekebilir. Kendilerine aşırı güven duyabilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçlarının tutulma sırasındaki kartı Değnek Sekizlisi. Ummadıkları bir yerden hızlı bir haber alabilirler. Sevinecekleri bir sürprizle karşılaşabilirler. Bu haberi bir yolculuk sırasında almaları mümkün. Uzun zamandır çözümsüz kalmış bir olay hızla çözüme kavuşabilir.

Yay Burcu: İyimser Yay'lar, tutulmanın etkisiyle karamsar bir havaya bürünebilirler. Hayallerinin gerçekleşmediğini görmek onları iç dünyalarına kapanmaya itebilir. Başarı elde etseler bile tatmin olmayabilirler. İçinde bulundukları her durumdan çok çabuk sıkılıp, kendi başlarına kalmak isteyecekleri bir döneme giriyorlar.

Oğlak Burcu: Maddi anlamda güvenilir kaynak arayışlarına yönelebilirler. Miras, gayrimenkul alım satım ya da değerli şeylerle ilgili kazanç sağlayabilecekleri haberler alabilirler. Bu ay tutulması Oğlak'lara maddi güvence vaad ediyor.

Kova Burcu: Uzun süredir sıkıntı çeken Kova'lar da ay tutulmasından olumlu etkilenecek burçlardan. Ayaklarını yere sağlam basacakları kararlar alabilir, sevindirici haberler duyabilirler. Evlenecekleri insanla tanışabilir ya da evlilik kararı alabilirler.

Balık Burcu: Tutulmanın gerçekleşeceği Balık burcunda huzursuzluk ve sıkıntı hakim. Ay kartı, istem dışı değişimin, ölümün ve yaşamın kartıdır. Eski inançlara göre, ruhlar öldükten sonra dünyevi bedenleri terk edip, bir süre Ay'da kalırlarmış. Balık'lar kendilerinden saklanan bir sırrın açığa çıktığına şahit olabilirler. Kararsızlıkları yüzünden huzursuz hissedebilirler. Kendilerini aldanmış hissetmeleri de muhtemel. Bir süre Balık'lar için uykusuz her gece...

*Ay tutulmasının sizi hangi alanda etkileyeceğini bulmak için doğum haritanızda, Balık burcunun hangi eve düştüğüne bakabilirsiniz. O evde, şaşırtıcı değişimler ve zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

hürriyet