Abone Ol

Balayına gitmek isteyen Türk gencine Amerika'da gözaltı

Evlendikten sonra Miami'ye balayına gitmek isteyen Türk kökenli Ali Gül ve eşi Natasha Politakis'in Los Angeles havalimanında gözaltına alındı.

Balayına gitmek isteyen Türk gencine Amerika'da gözaltı

İngiliz Daily Mail gazetesi evlendikten sonra Miami'ye balayına gitmek isteyen Türk kökenli Ali Gül ve eşi Natasha Politakis'in Los Angeles havalimanında gözaltına alındığını yazdı. Natasha Politakis, eşi Ali Gül'ün Müslüman olması nedeniyle ABD'ye alınmadıklarını ve Londra'ya geri gönderildiklerini söyledi.

Daily Mail'e konuşan 29 yaşındaki Politakis, Hawaii'deki balayı için eşi ile birlikte 7 bin sterlin para harcadıklarını söyledi. Politakis, kocasının gözaltı merkezine tutulmasını, Ali Gül Müslüman olması nedeniyle gerçekleştiğini söyledi.

Hürriyet'in haberine göre Politakis, "Neler olduğu durumunda herhangi bir fikrimiz yoktu. Biz neler olduğunu anlamaya çalışırken bize kelepçe vurdular. 26 saat sonra bizim ülkeye girişimize izin vermediler ve Londra'ya giden uçağa kadar eşlik ettiler" dedi.

Konu ile ilgili ABD'li makamlardan henüz bir açıklama gelmedi.

Londra'nın kuzeyindeki Enfield bölgesinde yaşayan çift, bu sene iki tane düğün yapmış Düğünlerden birisinin Ali Gül'ün ailesinin yanında, diğerinin ise İngiltere'de bir kilisede olduğu açıklandı.