Abone Ol

Bakan Varank Ali Babacan'ın Eski Defterlerini Açtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Varank Ali Babacan'ın Eski Defterlerini Açtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AKP dönemi bakanlarından, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kanal 42’ye konuk oldu. Ali Babacan, bakanlığı döneminde tasarrufa yöneldiğini belirterek “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için ‘Fren Ali’ demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise Ali Babacan’ın bakanlığı dönemine ilişkin açıklamalarda bulunup tasarruf etmediğini öne sürdü.

Bakan Varank, “Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” mesajını yayımladı.

İşte o mesajlar:

Bakan Varank Ali Babacan'ın Eski Defterlerini Açtı - Resim: 1