MedyaFaresi MedyaFaresi

PKK'ya büyük darbe! Bahoz Erdal öldürüldü

Anadolu Ajansı'nın haberine göre PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin Suriye'de öldürüldü.

Eklenme: 09 Temmuz 2016 18:53 - Güncelleme: 09 Temmuz 2016 22:10

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı.

AA muhabirine konuşan Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi.

Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz" dedi.

Star Gazetesi Yazarı İlhami Işık Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Fehman Hüseyin'in Suriye'de öldürülmesini 24'e değerlendirdi. İlhami Işık 'Şimdiye kadar öldürülen en üst düzeydeki PKK'lı terörist' dedi.

Ayrıntılar gelecek...

CNNTürk/Star