MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli'nin çağrısı üzerine 2 İyi Partili isim MHP'ye döndü

Bahçeli'nin çağrısı üzerine Kocaeli'de İyi Parti kurucular kurulu üyesi olan Mehmet Duran Yılmaz ve İyi Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Ateş MHP'ye katıldı.

Eklenme: 03 Ağustos 2019 20:22 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 20:27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Ağustos Perşembe günü Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır."

Akşener'den yanıt gelmişti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Twitter'dan yaptığı açıklamada "Recep Tayyip Erdoğan yine ne dedin bu arkadaşa?" demişti.

Türkkan: Kopuşlar MHP'de olacak

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, DW Türkçe'ye yaptığı açıklama şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ruhen zaten MHP'de olmadığımız için MHP'den ayrıldık. MHP'den çıktık. Kimsenin MHP'ye dönmeyeceğini Bahçeli de çok iyi biliyor. Mutlu değiller. Hiç istemedikleri halde sürekli liderlerini övmek zorunda kalıyorlar. Göreceksiniz; önümüzdeki süreçte MHP'den kopuşlar olacak"

İki İyi Partili isim MHP'ye geçti

Bahçeli'nin daveti üzerine Kocaeli'de İyi Parti kurucular kurulu üyesi olan Mehmet Duran Yılmaz ve İYİ Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Ateş, MHP'ye geçti. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında Mehmet Duran Yılmaz ve Muhammet Ateş'e rozetlerini takarak, 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu.

DHA