Abone Ol

Bahçeli'den Seçim Çıkışı:Mayıs Ayı İçinde Bu İşi Bitirelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Uzlaşarak Türkiye'yi birlikte seçime taşıyalım, mayıs ayı içinde bu işi bitirelim!" dedi.

Bahçeli'den Seçim Çıkışı:Mayıs Ayı İçinde Bu İşi Bitirelim

Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle:

Pazar gününden itibaren seçim sürecine girdiğimiz seçim hazırlıklarını daha da yoğunlaştırmaya karar verdiğimiz herkesçe malumdur.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin tartışmaların bir an evvel son bulması beklentimizdir. 

Seçim kararının alınması için ihtiyaç duyulan çoğunluk bulunamazsa Cumhurbaşkanımız seçimlerin yenilenmesine karar verebilecektir.

Cumhurbaşkanımız seçimlerin yenilenmesine karar verdiği anda Cumhurbaşkanı seçim kanununun üçüncü maddesinin 4. Fıkrasında belirtilen 60 günlük süre işlemeye başlayacaktır. 

Uzlaşarak Türkiye'yi birlikte seçime taşıyalım, mayıs ayı içinde bu işi bitirelim. 

Sandıktan korkmanın millet iradesinden kaçmanın hiçkimseye bir yararı dokunmamaktadır. Seçimlerin şölen havasında yapılması hepimizin görevidir. Sandık er meydanıdır. Milli iradenin tecelli beyanıdır. Muhalefet partilerinin çekinecek bir durumları yoksa buyursunlar. 

Dümeni kırık bir geminin güvenli limana yaklaşması mümkün değildir. Bizim rotamız bellidir. Her şeyin mühim noktası iyi bir başlangıçtır. Yarı yarıya başarı demektir. Her başarının ardında çalışmanın fazileti vardır.


Seçimlere bütün imkân ve inancımızla hazırlık yapıyoruz. Karşımızda utanç duvarı gibi duruş gösterenleri bozmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar ne yaptık? Milletimizin gönül kapısını nasıl açıldık?

Vatanımızın her köşesine ziyaretler düzenledik. Siz değerli vekillerimizin katkılarıyla milletimizin sesi olmak için çalıştık. Emeklilerimizle, işçilerimizle, şehit ve gazi yakınlarıyla buluşup özlem giderdik.

966 ilçemizi kucakladık. Sahaya indik siyasetin nabzını ölçtük. Her beklentiye kula verdik, notumuzu aldık.

Köyüm benim sohbet toplantılarında, yurdumuzun her sathını köy köy dolaşarak milletimizin derdini dinledik. Komşularımızla yüz yüze teması esas alan faaliyetimizi planlayıp yansıttık.

Esnaflarımızı dinlemeye, onların yanında olduğumuzu göstermeye samimiyetle başladık. Durmayacağız bundan sonra çok daha fazlasını yapacağız. 2023 seçimlerini riske atmayacağız.

MHP mensuplarının seçim dönemi boyunca bütün tahrik ve tehditlere, iftira ve fitnelere karşı dikkatli ve uyanık olması öncelikle temennim ve beklentimdir.

Onların nifak madeni varsa bizim de hamdolsun çelik gibi irademiz vardır. MHP ve Cumhur İttifakı, her siyasal hamlesini sonuç odaklı planlayıp uygulamaktadır. Ancak bizim için daha da önemli olan yalnızca aziz milletimizden aldığımız güç ve ilham ile hareket etmek.

Kılıçdaroğlu’nun TSK’nın şerefli komutanlarına saldırıp karalama yarışına girmesi bir siyaset tercihinden öte terörle mücadeleden ötü patlayan mandacı siyasetçinin ağzından saçılan kötülük ve nefrettir"