Abone Ol

Bahçeli'den namaz sonrası sert çıkış! Tokatı yersin

MHP lideri Devlet Bahçeli bayram namazı sonrası (IKBY Başkanı Mesud Barzani'ye çok sert çıktı. Bahçeli ''Barzani İngiltere'yi bilir, Amerika'yı bilir ama Türkleri bilmez, yarın bir gün nasıl bir tokat yiyeceğini de bilemez" dedi.

Bahçeli'den namaz sonrası sert çıkış! Tokatı yersin

MHP lideri Devlet Bahçeli bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemi değerlendiren Bahçeli Kuzey Irak'ta yapılması planlanan referandumla ilgili Mesud Barzani'ye sert çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayram Namazı'nı Ankara'da kıldı. Bayram Namazı çıkışı gazetecilere açıklamalar yapan Devlet Bahçeli, sözlerine "Hüzünlü bir Kurban Bayramı" diyerek başladı.

TÜRKİYE MÜSLÜMANLARA ARASINDA ÖNDER ÜLKE OLMALI
Bahçeli, "Bayramlar birlik ve beraberliği sağlayıcı olmalıdır. Böyle bir dönemde buna ihtiyaç vardır. 57 Müslüman ülke var. 24 milyon metrekare toprak üzerinde yaşamaktadır. Böyle bir ülke topluluğu iki özellik taşımaktadır. Bir tanesi genç bir nüfus, ama yer altı kaynakları çok güçlü olan ülkeler. Öte yandan acı ve istikrarsızlık hakim olan ülkeler. Bütün bunları toplayabilmek önder bir ülke varlığına bağlıdır, bu ülke Türkiye olmalıdır" diye konuştu.

BARZANİ'YE TEPKİ: TOKAT YERSİN!
Bayram namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran MHP lideri Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum kararı için "Barzani inatçı bir üslup kullanıyor. ABD'den aldığı destekle hareket ediyor. Barzani İngiltere'yi bilir, Amerika'yı bilir ama Türkleri bilmez, yarın bir gün nasıl bir tokat yiyeceğini de bilemez." ifadelerini kullandı.