Abone Ol

Babası 66, sevgilisi 18, kendisi 12 yaşında: Youssoufa Moukoko

Borussia Dortmund'un 12 yaşındaki gol canavarı Youssoufa Moukoko, Almanya U16 takımında da oynamaya başladı. Babası 66, annesi 28, sevgilisi ise 18 yaşında olan 12 yaşındaki futbolcunun yaşıyla ilgili çıkan tartışmalar sonrası test istendi

Babası 66, sevgilisi 18, kendisi 12 yaşında: Youssoufa Moukoko

Almanya ile Avusturya arasında oynanan U16 maçını Almanya kazandı ve maçtaki her şey normaldi, Youssoufa Moukoko dışında.

Dortmund U17 takımına yeni yükselen ve Almanya'nın merkez forveti olan Youssoufa Moukoko, 2004 doğumlu; yani 12 yaşında. İlk U16 maçında ilk golünü atan Youssoufa Moukoko, kulüp takımında da benzer bir performans gösteriyor. Geçen sezon Borussia Dortmund U15 takımında forma giyen ve 21 maçta 33 gol atan Moukoko, bu sezon U17 takımına yükseldi.

5 MAÇTA 13 GOL

U17 takımındaki kariyerine de inanılmaz başlayan Kamerun asıllı Alman Youssoufa Moukoko, 5 maçta 13 gol atarak ligi alt üst etti. Socrates derginin Almanya çalışanı Fatih Demireli'nin Twitter hesabından verdiği bilgiye göre yaşından 'olgun' gösteren Kamerun asıllı Alman futbolcu, aynı zamanda Almanya 16 Yaş Altı Milli Takımı'nın formasını da giyiyor.

YOUSSOUFA MOUKOKO ELEŞTİRİLERE RAĞMEN TAKIMA ALINDI

Gelen eleştirilere rağmen Almanya U16 takımına alınan Moukoko, Hamburg altyapısında yetişti ve SportsUnited menajerlik şirketiyle sözleşme imzaladıktan sonra Borussia Dortmund'a geçti.

BABASI 66, SEVGİLİSİ 18, KENDİSİ 12 YAŞINDA

Youssoufa Moukoko için kulübü ve Almanya Futbol Federasyonu yaş testi istedi. Babası 66, annesi 28, sevgilisi ise 18 yaşında olan 12 yaşındaki futbolcunun yaşıyla ilgili çıkan tartışmalar sonrası kulübü Borussia Dortmund ve milli takımdan sorumlu olan federasyon, Youssoufa Moukoko'dan yaş testi istedi.