Abone Ol

Cumhuriyet'ten Demirören'e Sert Tepki: Ne Yazık ki Bu Ülkede Medya Sahibi..

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, ‘Ziraat Bankası, Demirören’in milyarlık borcuna karşı aldığı arazileri yine Demirören’e kiraladı’ başlıklı haber ile ilgili ‘3 kuruşluk dava’ açan gruba sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet'ten Demirören'e Sert Tepki: Ne Yazık ki Medya Sahibi..

Demirören grubu, Cumhuriyet’in manşetten gördüğü “Ziraat Bankası, Demirören’in milyarlık borcuna karşı aldığı arazileri yine Demirören’e kiraladı – En şanslı golfçü” haberi ile ilgili ‘3 kuruşluk dava’ açtığını duyurdu.

Söz konusu davayı Hurriyet.com.tr’den duyuran gruba Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’dan sert tepki geldi.

Hürriyet’teki ‘Manipülasyon yapmayın, habercilik etiğine uyun! Cumhuriyet Gazetesi manipülasyonun kaynağını açıklamalı!’ şeklindeki sözlere Twitter hesabından tepki gösteren Küçükkaya, “Demirören Grubu Hazal Ocak’ın haberine dava açmakla kalmamış bir de ‘HABER KAYNAĞINIZI AÇIKLAYIN’ diyor… Gazeteciliğin evrensel kuralı ‘gazeteci haber kaynağını açıklamaya zorlanamaz’ ilkesini bile bilmeyen bir şirket… Ve ne yazık ki bu ülkede medya sahibi!..” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım...

Cumhuriyet'ten Demirören'e Sert Tepki: Ne Yazık ki Bu Ülkede Medya Sahibi.. - Resim: 1