Abone Ol

Aykut Kocaman'dan siyaset açıklaması

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı merkezine alan anayasa değişikliği referandumu için ‘Evet’ kampanyası başlatan Fenerbahçe'den eski takım arkadaşı Rıdvan Dilmen'i isim vermeden eleştirdi.

Aykut Kocaman'dan siyaset açıklaması

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, KON TV’de katıldığı programda, “Oyuncular, ben de dahil olmak üzere siyasetin içinde olmamalıyız” diyerek Fenerbahçe'den eski takım arkadaşı Rıdvan Dilmen'in başlattığı kampanyayı eleştirdi. Kocaman, şöyle konuştu: “Oyuncular, ben de dahil olmak üzere siyasetin içinde olmamalıyız. Çünkü bizi destekleyen kitlenin içinde herkes var. Hiç kimsenin adamı değiliz. Biz sadece mesleğimizin ve bugün Konyaspor’un adamıyız. Oyuncular da öyle olmalı. Ama bununla beraber sosyal sorumluluk projelerinde yer almalılar. Çünkü toplumda özellikle bugünlerde daha da artan hassasiyetler var. Bir zümrenin, bir grubun, bir siyasi partinin, herhangi bir şeyin değil, toplumun hissiyatına ortak olmak zorundalar.”

Futbolcuların sırça köşklerde değil toplumun içinde yaşayan insanlar olduğunu dile getiren Kocaman şöyle devam etti: “Oyuncuların da bu anlamda katkıları gayetleri çok iyi. Ama benim onlara önerim, bunu belli bir zümreye değil… Bizi destekleyenler, izleyenler arasında Konyaspor dediğiniz andan itibaren bunun için etnik, siyasi, kültürel herkes giriyor. Hiç kimsenin adamı değiliz. Biz sadece Konyaspor’a hizmet eden, aynı zamanda toplumsal görevleri olan insanlar olmalıyız.”

RIDVAN DİLMEN KAMPANYA BAŞLATMIŞTI

Rıdvan Dilmen referandum için sosyal medyadan bir video yayınlayarak 'evet' kampanyası başlatmıştı. Bir video paylaşan Rıdvan "Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım" demişti. Kampanyaya Milli Takım oyuncuları Arda Turan ve Burak Yılmaz da destek vermişti.