MedyaFaresi MedyaFaresi

Aydilge, kadın cinayetlerine dikkat çekmek için eteğini çıkardı

Başakşehir'de düzenlenen Başarı Ödülleri'nde ödül almak için sahneye çıkan şarkıcı Aydilge, son günlerde artan kadın cinayetlerine tepki göstermek için eteğini çıkardı. Aydilge, "Özgürce yaşamak isteyen kadınların çığlığıyım bu akşam" sözleri ile etkinlik alanında büyük alkış aldı.

Eklenme: 22 Aralık 2019 00:35 - Güncelleme: 22 Aralık 2019 00:41

Bahçeşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törende Hail Sezai ile birlikte seslendirdiği "Aşk Yüzünden" parçasıyla "Yılın Düeti" ödülüne layık görülen Aydilge, ödülünü Coşkun Sabah'ın ellerinden alırken bir anda kemerlerle bezenmiş eteğini çıkardı.

"ÖZGÜRCE YAŞAMAK İSTEYEN KADINLARIN ÇIĞLIĞIYIM"

Eteğinin altında başka bir etek olduğu anlaşılan ve bir anda herkesi şaşkına çeviren Aydilge, "Beni bu ödüle Aşk Yüzünden şarkısı ile layık gördünüz. Ama ülkemizde aşk yüzünden, aşk adı altında ne çok kadın cinayeti işleniyor farkında mısınız? Oysa aşk asla canice işlenen cinayetlerin kılıfı olamaz.''

''Belime bağladığım bu kemerleri çıkarıp atarak özgürce yaşamak isteyen kadınların çığlığıyım bu akşam. Artık aşk bahanesiyle hiçbir kadının boynuna kemer bağlanmaya kalkılmasın. Sessizce değil, avaz avaz bağırıyoruz. Caydırıcı yasalar, gerçekten önleyici tedbirler istiyoruz" sözleri ile etkinlik alanında büyük bir alkış tufanı kopardı.

Ödülünü takdim eden Coşkun Sabah da başarılı sanatçıyı destekleyerek duyarlı tutumundan ötürü tebrik etti.