Abone Ol

ATV ve Sabah sel felaketinde Erdoğan’ı suçlayınca ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 yıl önce İstanbul’daki su baskınları için söylediği sözler sosyal medyada paylaşıldı.

ATV ve Sabah sel felaketinde Erdoğan’ı suçlayınca ne olmuştu?

İstanbul'da dün öğlen saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ve yağış etkili oldu. İstanbul’un ilçelerinde çok sayıda maddi zarar tespit edildi.

En büyük zarar ise Esenyurt’ta gerçekleşti. Bodrum katlarını su bastı.

İMAMOĞLUNA ELEŞTİRİLER YÖNELTİLDİ

Olay yerinde incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sorunların çözümü için yetkililerden bilgi alırken, CNN Türk canlı yayınla bölgeden haber geçti. CNN Türk muhabirinin İBB Başkanı İmamoğlu’na ısrarla sorduğu “Neden önlem almadınız” sorusu ise dikkat çekti.

İmamoğlu, CNN Türk muhabirinin sorusuna,  “Onu 25 yıldır İstanbul’u yönetenlere tedbir almayanlara sorun” yanıtını verdi.

İşte o video...


Öte yandan birçok AKP’li hesap tarafından İmamoğlu’na sel görüntüleri nedeniyle eleştiriler yöneltildi.

İmamoğlu’na önlem alınmadığına yönelik eleştiriler yöneltilirken şu anki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken yaptığı konuşma sosyal medyada paylaşıldı. 1994 yılında İBB Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığının üçüncü yılında, 1997 yılında sağanak yağmur nedeniyle İstanbul’da birçok bölgeyi sel basmıştı. Erdoğan, bu sel görüntülerini, "benden 30 yılın hesabını soramazsınız, benden benim dönemimin hesabını sorabilirsiniz" demişti.

BİR YILLIK BAŞKAN İMAMOĞLU ELEŞTİRİLİRKEN, ERDOĞAN O DÖNEM NE SÖYLEMİŞTİ

Duayen gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sunduğu 32. Gün programına 1997 yılında katılan Erdoğan’ın yoğun yağış sonrası İstanbul’un çeşitli bölgelerinde su baskınları için "benden 30 yılın hesabını soramazsınız, benden benim dönemimin hesabını sorabilirsiniz" dediği görüldü.

Erdoğan altyapı sorunu ve su baskınları için “bütün suçu belediyeye yıkmayın, bu bir baskın yağıştır normal yağış değildir, normal yağışta böyle bir şeyin olması mümkün değildir” ifadelerini kullandı. Erdoğan, şimdilerde AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin de o dönem su altında kaldığı taşkın için "ATV, Sabah, yerel belediyeyi ve izinleri veren hükümeti suçluyor" dedi.

İşte Erdoğan’ın 32. Gün’deki o açıklamaları: