Abone Ol

Atilla Yeşilada: Akaryakıta Tarihin En Büyük Zammı Gelecek

Doğu Avrupa'da savaş çıkma ihtimali sürerken, ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, akaryakıt piyasasını bekleyen tehlikeyi açıkladı.

Atilla Yeşilada: Akaryakıta Tarihin En Büyük Zammı Gelecek

Doğu Avrupa'da kriz giderek tırmanıyor Rusya Ukrayna sınırına 170 bin kişilik ordu toplamış durumda. Ayrıca Rus özel güçleri Belarus'a da konuşlanmış durumda. Uzmanlara göre Rus ordusu her an Ukrayna'ya saldırabilir. Bu gelişmeler, akaryakıtta tarihte görülmemiş zamlara neden olabilir.

RUSYA'YA YAPTIRIM TEHDİTLERİ

Amerika Birleşik Devletleri ise Rusya'yı Ukrayna'yı işgal etmekten caydırmak için yaptırımlarla tehdit ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antoni Blinken yaptığı son açıklamada ''Rusya, Ukrayna'ya saldırırsa 18 farklı ekonomik ambargo projesi uygulamaya koyarız'' dedi. ABD Biden ise daha önce yaptığı açıklamada ''Putin, Ukrayna'ya saldırırsa Rusya ekonomisi çöker'' ifadelerini kullanmıştı.

EKONOMİST ATİLLA YEŞİLADA'DAN UYARI

Ekonomist Atilla Yeşilada da yaptığı son değerlendirmede ''Rusya, Ukrayna'ya saldırırsa Brent petrol 100 doları aşar'' dedi. Bilindiği üzere bugün Brent petrol 80 dolar bandında olası bir saldırıda uzmanlara göre petrol fiyatları 20 dolar civarında zamlanır. Bu da akaryakıt özellikle benzin fiyatlarının yükselmesine neden olur.