Abone Ol

Atatürk'e beddua edildi, Diyanet'in maaşlı imamı Halil Konakçı sırıtarak amin dedi

II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde çekildiği iddia edilen videoda, Mustafa Kemal Atatürk için “Selanik’ten gelen dönme” ifadeleri kullanıldı. Konakcı'nın duaya amin derken güldüğü anlar ise dikkat çekti.

Atatürk'e beddua edildi, Diyanet'in maaşlı imamı Halil Konakçı sırıtarak amin dedi

Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde çekildiği iddia edilen videoda, Mustafa Kemal Atatürk için “Selanik’ten gelen dönme” ifadeleri kullanıldı. Konakcı'nın duaya amin derken güldüğü anlar ise dikkat çekti.

Yeni Akit yazarı ve eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz, düğünde yaptığı konuşmada "Osmanlı'yla iftihar ediyorum" demiş ve "Osmanlı'yı süren soysuzları da lanetle anıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yılmaz'ın ifadeleri şöyle:

"Selanik'ten gelen dönmeleri, onlara destek verenleri kahru perişan eyle yarabbim. Ümmeti Muhammed'i başsız bırakanları kahru perişan eyle yarabbim. Devrimlerle değerlerimizi devirenleri, harflerimizi devirenleri, cumamızı pazara çevirenleri, hayatımızı mahvedenleri kahru perişan eylem yarabbim. Bu yeni nesile yeniden ecdadını sevdir yarabbim."

Yılmaz'ın ifadeleri kamuoyunda tepkiyle karşılanırken, düğüne ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde, Yılmaz'ın Mustafa Kemal Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra "beddua" ettiği duyuluyor.

Gündem olan görüntülerde, eski Refah Partili milletvekili Şevki Yılmaz’ın Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra beddua ettiği iddia edilirken, Orhan Osmanoğlu ve Diyanet personeli imam Halil Konakcı'nın da "amin" diyerek bedduaya katıldıkları görüldü. 

Halil Konakcı, lüks makam aracı ve korumalarla görüntülenmişti
Önceki gün, Diyanet İşeri Başkanlığı bünyesinde imam olarak görev yapan Halil Konakcı'nın, katıldığı bir etkinlikte lüks makam aracı ve korumalarla görüntülenmiş, Konakcı’nın bu görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu.

Söz konusu videoda, II. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu Orhan Osmanoğlu ve Cumhuriyeti ve laikliği hedef alan konuşmalarıyla bilinen imam Halil Konakçı'nın da "amin" dediği görülüyor.