Abone Ol

Aslı Baykal'dan Uğur Dündar'a: Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin...

Gazeteci Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ile polemiğin ardından yeni bir tartışmayla ortaya çıktı. Gündemdeki Deniz Baykal'a Halk Tv'deki işten çıkarmalar üzerinden eleştiri getiren Uğur Dündar'a Baykal'ın kızı Aslı Baykal ''Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin kabul edilmeyince mi böyle oldu'' dedi.

Aslı Baykal'dan Uğur Dündar'a: Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin...

Gazeteci Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ile polemiğin ardından yeni bir tartışmayla ortaya çıktı. Gündemdeki Deniz Baykal'a Halk Tv'deki işten çıkarmalar üzerinden eleştiri getiren Uğur Dündar'a Baykal'ın kızı Aslı Baykal, ''Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin kabul edilmeyince mi böyle oldu'' dedi.

Usta gazeteci Uğur Dündar’dan da Deniz Baykal’a ilişkin bir paylaşım geldi. Peker’in iddiasına değinmeyen Dündar, Baykal ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Aslı Baykal, 31 Mart seçim zaferinin yaşandığı gece, sabaha kadar çalıştırdığı emekçileri kullanılmış eşya gibi kapı önüne bıraktığında, hem kızı, hem de Deniz Bey, benim gözümde bitmişti. 7 yıl süreyle markalaşmasına büyük katkıda bulunduğum Halk TV’den bu nedenle ayrılmıştım.”

Aslı Baykal'dan Uğur Dündar'a: Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin... - Resim: 1

Dündar, paylaşımının devamında ise, “Yanlış anlaşılmasın. Ben Halk TV’den Baykal ailesinin sahipliği döneminde ayrılmıştım. Halk TV’nin yeni sahibinin Baykallarla hiçbir ilgisi yok…” ifadelerini kullandı.

Deniz Baykalın kızı Aslı Baykal ise Uğur Dündar'ın kendisini engellediğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

Aslı Baykal'dan Uğur Dündar'a: Genel Yayın Yönetmeni Olmak İstedin... - Resim: 2

'Uğur Dündar hakkımda tweet atmış. Beni engellemiş o yüzden hesabından yazamadım,cevabın şudur: Tazminatlarını vererek işçileri işten çıkarmak bir işveren hakkıdır. The Marmara Otelde yaptığımız görüşmede genel yayın yönetmeni olmak istediniz, reddedince hakkınızı helal etmez oldunuz

Her zaman tek kuruş almadım diyorsunuz, yaptığınız business class uçuş biletlerini kanalımız ödedi; ege bölgesinde de hatırlarsınız, bazı temsilcileriniz vardı.