MedyaFaresi MedyaFaresi

Asiltürk'ün Son Açıklamaları Saadet'i Karıştırdı

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün "Şu anda bize hiçbir parti kötü davranmıyor. O da benim çalışmalarımdan dolayı geliyor" sözlerine partisinden yanıt geldi.

Eklenme: 05 Mart 2021 12:12 - Güncelleme: 05 Mart 2021 12:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılıklı ziyaretlerde bulunan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün son açıklamaları partisini karıştırdı.

Saadet Partili Ali Aktaş "Oğuzhan Asiltürk'ün kalbi Tayyip Erdoğan'a iyice meyletmiş durumda. Bir de "Şu anda bize hiçbir parti kötü davranmıyor o da benim çalışmalarım sayesinde" diyor ki bu tamamen hayal ürünü bir yaklaşım" dedi.

Kudüs TV'de konuşan Asiltürk, AKP'nin yeni İstanbul İl Başkanlığı'na Milli Görüş çizgisinden Osman Nuri Kabaktepe'nin getirilmesine yönelik soru üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kendisi mezun olduğu zaman genç bir kardeşinizken, ben belli makamlarda idim. Devamlı 'abi' bilir. Beni ziyarete geldikten sonra bütün bunların hepsinin önlenmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Bizim şimdi tutup da hepimizin şikayet ettiği bu çatışmayı ortadan kaldıran insanlara 'geçmişte şöyle, geçmişte böyle' dememiz akıl ve mantıkla bağdaşmaz" ifadelerini kullandı.