MedyaFaresi MedyaFaresi

Asıl Hilal Kaplan Trump'a haddini bildirmiş: Sorularımla sıkıştırdım

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Eklenme: 14 Kasım 2019 21:41 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 21:50

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlediği basın toplantısında "Gazeteci olduğunuza emin misiniz? Türkiye hükümeti için çalışıyor olmayasınız" dediği Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan yaşananların ardından konuştu.

Kaplan "Trump'ı sıkıştıran bir soru sorduk onda da yine çarpıtacak bir şey buldular. Çok üzerinde durmak istemiyorum o yüzden. Söylenen de sadece basit bir espriydi aslında" dedi.

Hilal Kaplan'ın ifadeleri şu şekilde:

'TRUMP KAÇAMAK CEVAP VERDİ'

Trump'tan AKP'li Sabah yazarı Hilal Kaplan'a şok soru: Gazeteci olduğunuza emin misiniz?

 "Çarpıtmak artık bazılarının kariyeri olmuş. Biz orada hiç soru sormasak, 'uçaktaki gazeteciler gidiyorlar, hiç soru sormadan dönüyorlar', Trump'ı memnun eden bir şey sorsak 'Trump'a yakın görünmek için' diyecekler.

Trump'ı sıkıştıran bir soru sorduk onda da yine çarpıtacak bir şey buldular.

Çok üzerinde durmak istemiyorum o yüzden. Söylenen de sadece basit bir espriydi aslında.

Esas mevzu burada ABD'nin kalbinde Beyaz Saray'da başkana 'Bu katili Beyaz Saraya Davet etmeyi düşünüyor musunuz? Çünkü bu çok gücendirici olacaktır' diye ifade etmekti yüzüne benim amacım. Toplantıda malesef YPG ile ilgili başka bir soru sorulmadı. 

Trump, net bir cevap veremedi. bu da önemli bir kazanım olarak görüyorum. Obama döneminde Ferhat Abdi Şahin'e plaketler verildi. Zaten ABD'nin askeri kanadı muhatap alıyor. Dış işleri bakanlığı da vize verilmesi noktasında olumlu görüş bildirebiliyor.

Biz Merasim Sokağı, Vodafone Park'ı, Güngören'i unutmayacağız. Terör saldırılarını unutmayacağız. Her seferinde bunu onlara hatırlatmak, bizim şehitlerimizin kanı üzerinden böyle bir şey yapamazsınız' demek. Erdoğan ile ilişkisine zarar vermekten kaçındığı için kaçamak bir cevap verdi Trump. "