Abone Ol

Antalya'da BİM Markete saldırı: Devlet Baba yazdılar, camları kırdılar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Zincir marketlerin FETÖ’yle irtibatları araştırılsın" çıkışı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hedef göstermesiyle başlayan 'market gerilimi' devam ediyor.

Antalya'da BİM Markete saldırı: Devlet Baba yazdılar, camları kırdılar

Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin hedef göstermesi ile başlayan, ardından Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen Kürşad Yılmaz tarafından tehdidi ile devam eden market krizinde BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etmişti. Son olarak Antalya Kepez'deki bir BİM mağazasına bir saldırı gerçekleşti.

Kriz sürerken; BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç "Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz" çıkışıyla gündeme gelmişti.

Aykaç, suç örgütü liderliğinden tutuklandıktan sonra Bahçeli'nin çağrısının ardından serbest bırakılan Kürşad Yılmaz tarafından açık açık ölümle tehdit edilmişti.

Devam eden süreçte ise Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etmişti.

BİM'E SALDIRI

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre; hedef göstermeler ve tehditler sonrası önceki akşam Antalya'nın Kepez ilçesinde BİM mağazasına saldırı düzenlendi. 

Mağazanın önüne gelen bir grubun, marketin camlarına "Devlet baba" yazdığı görüldü.