MedyaFaresi MedyaFaresi

Antalya'da 300 Bin TL'lik Soygun

Lüks villaya giren hırsızlar, yeni evli çiftin 300 bin TL dğeerindeki altınlarını çaldılar. Taşar çifti çalınan altınları üzülmeyip, hırsızlardan sadece telefonunu geri istedi.

Eklenme: 27 Ocak 2021 23:48 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 23:54


Yeni evli çifte lüks villada büyük şok! Göz göze geldiler…
Antalya’da 3 milyon değerindeki lüks villaya giren hırsızlar, yeni evli çiftin 300 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını alarak ortadan kayboldu. Hırsızlarla göz göze gelen çift, hırsızları tespit edene 20 bin TL ödül vereceğini açıkladı.
Güncellenme: 11:31, 27/01/2021
HaberlerGündem
 
Olay, 25 Aralık 2020 Cuma günü sabah 05.20 sıralarında Muratpaşa ilçesi Kemerağzı Mahallesi’ndeki lüks bir villada meydana geldi. Bir sene önce dünya evine giren Nurten (38) ve Şükrü Taşar (32) çifti, tatillerini geçirmek için Kemerağzı’nda 3 milyon değerinde lüks bir villa yaptırdı.

Çift bir gece evin salonundaki koltukta uyurken kimliği belirsiz 2 kişi önce villanın güvenlik kameralarına ait kabloları kesti, ardından pencereden içeriye girdi. Bu sırada sese uyanan Nurten Taşar, eşini uyandırdı. Gözünü açınca hırsızla göz göze gelen Şükrü Taşar ile şüpheli arasında kovalamaca yaşandı.

Taşar'dan kaçan hırsızlık şüphelisi, içerisinde yaklaşık 300 bin TL değerinde ziynet eşyalarının bulunduğu çantayı alarak diğer şüpheli ile birlikte kaçtı. Olayın şokunu atlatamayan çift, polisi arayarak şikayetçi oldu. İhbarın ardından polis ekipleri, eve gelişleri güvenlik kameralarına yansıyan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Çift ise yaşadıkları evden taşınıp yakınlarının yanına yerleşti.

Olay anında hırsızın üstüne atladığını ve şahsın can havliyle kaçtığını belirten Şükrü Taşar, “Daha sonrasında evden dışarı çıkmadım. Çünkü iki kişilerdi. Dışarıda üçüncü ya da dördüncü bir kişi olabilir, bana ya da eşime zarar verirler diye takip edemedim. Eşimin küçük çantasıydı. İçerisinde yaklaşık 200 bin TL civarında altınlarımız ve ekstra marka model çanta ve bir miktar nakit vardı. Toplamda 300 bin TL gibi bir rakam kaybımız oldu” dedi.
Giden altınların peşinde olmadıklarını ifade eden Taşar, şüphelilerin kim olduğunu tespit edene 20 bin TL ödül vereceklerini açıkladı. Taşar, “Ödülü belki bizim yakınımızdan, çevremizden bir insan mı onu öğrenmek için koyduk. Onların kim olduğunu bilen, tespit eden kişiye 20 bin TL ödül belirledik. Biz zaten şu anda giden altınların veya çantanın peşinde değiliz. Sadece bize telefon gelse bile şu an kafi” diye konuştu.

Yakın bölgede başka villalar olduğu için bölgenin korunduğunu düşündükleri için bu bölgeye villa yaptırdıklarını dile getiren Taşar, “Korkmuyorduk. Burayı seviyoruz. Antalya'da böyle bir yer yok zaten. Eşim Alman vatandaşı olduğu için tatil amaçlı gelip gideriz, iki üç hafta kalırız diye düşündük. Bu tarafta başka villalar olduğu için çok korunaklı bölge olduğunu düşündük ama onun gafına düştük. Zaten o gece yakın bölgedeki 3, bizimkiyle beraber 4 villaya girip geceyi kapatmışlar” ifadesini kullandı.

Etiketler : Hırsızlık, Antalya