Abone Ol

Annem medya danışmanı dedi muhabiri tehdit etti!

İstanbul'un Şişli ilçesinde kısıtlamaya rağmen parka giden ve maske takmayan kadın, kendisini görüntüleyen gazeteciye, “Annem medya danışmanı, senin peşini bırakmayacağım” ifadelerini kullandı.

Annem medya danışmanı dedi muhabiri tehdit etti!

İçişleri Bakanlığı’nca yeni tip corona virüsünden (Covid-19) korunma tedbirleri kapsamında yurt genelinde park, bahçe, ormanlık, sahil bantları gibi alanlarda yürüyüş, spor yapmak ve bulunmak yasaklanmış, bununla birlikte 15 ilde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlanmıştı.

Ancak dün Şişli'de bir grup vatandaşın kısıtlamaya rağmen bir parka girdiği ve evcil hayvanlarını burada gezdirdiği görüldü. Bunun üzerine polis ekiplerinin parka gelmesiyle birlikte grup hızlı bir şekilde oradan ayrılarak sokaklara dağıldı.

POLİS UYARIDA BULUNDU

Dışarı çıkan bir kadının köpeğiyle birlikte park çevresinde dolaşmaya devam ettiğinin görülmesi üzerine, polis genç kadını yanına çağırarak kuralları çiğnediğini ve kendisine para cezası kesileceğini söyledi.

Kadının, parka köpeğini gezdirmek için geldiğini söylemesi üzerine polis, köpeğini parkta gezdiremeyeceğini, bunun için kaldırımları kullanması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

EL SALLAYARAK UZAKLAŞTI

Genç kadın o esnada yaşananları kaydeden gazeteciye dönerek, “Sizin de isminizi alayım ben. Benim annem medya danışmanı, sizin peşinizi bırakmayacağım. Böyle mi zorbalık yapıyorsun?” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığınca alınan kararlara uymayarak kısıtlamaya aykırı hareket ettiği için Hıfzıssıhha kanunu uyarınca 3 bin 150 TL ceza kesilen genç kadın, işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kendisini görüntüleyen basın mensubuna el sallayarak oradan uzaklaştı.