Abone Ol

Erin Andrews'in gizli çekilen videosu için 55 milyon dolar tazminat

ABD’de, kaldığı otel odasında anahtar deliğinden çıplak videosu çekilerek internet ortamında paylaşılan ünlü spor muhabiri ve sunucu Erin Andrews, videoyu çeken kişi ve otel hakkında açtığı davayı kazandı.

Güzel sunucunun gizli çekilen videosuna 55 milyon dolar tazminat

Yaklaşık 6 yıldır süren davada, mahkeme jürisi, kişilik hakları ve özel hayatı saldırıya uğrayan Erin Andrews’a tam 55 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

ABD’nin Nashville kentinde, bir Amerikan futbolu maçını izlemek için gittiği sırada, kaldığı otelin odasının anahtar deliğinden, giysileri olmadan ayna önünde saçlarını tarayan ve telefonla konuşan ünlü sunucunun görüntülerini çeken işadamı Michael David Barrett, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Pazartesi günü kararını açıklayan jüri, çektiği görüntüleri önce satmaya çalışan sonra da internet ortamında paylaşan Barrett’i yüzde 51, Nashville kentindeki Vanderbilt Marriot otelinin işletmecisi West End Hotel Partners adlı işletme zincirini de yüzde 49 oranında suçlu bulduğunu belirterek, iki tarafı toplam 55 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm etiğini duyurdu.