MedyaFaresi MedyaFaresi

Ameliyatsız yüz germede son nokta: Profound RF

Yüz germede kullanılan ve vücudun sarkma yaşanan bölgelerine kolaylıkla uygulanarak sıkılaşmasını sağlayan Profound RF radyofrekans mikro iğne uygulaması ameliyatsız gençleşme imkanı sunuyor.

Eklenme: 11 Şubat 2020 15:50 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 20:17

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu dünyada yüz germede kullanılan ve vücudun sarkma yaşanan bölgelerine kolaylıkla uygulanarak sıkılaşmasını sağlayan Profound RF radyofrekans mikro iğne uygulamasının ameliyatsız gençleşmede başarılı olduğunu söyledi. 

Profound RF hakkında bilgi veren Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu, “Profound'un enerji aralığı diğer ameliyatsız yüz gençleştirme ya da vücut sıkılaştırma işlemlerine göre 5 kat daha etkin. Dünyada şu an kullanılan en etkili yöntem” dedi.

Ameliyatsız yüz germe

Yaşlanma karşıtı tedavilerde tıp teknolojisi her geçen gün kendisini yeniliyor. Özellikle ameliyata karşı mesafeli olan kişiler önemli seçenekler üretiliyor. Profound RF’de radyofrekans mikro iğne uygulamasıyla ameliyatsız olarak yapılan cilt germe işlemi alanında çığır açtı.

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu dermal dokunun yenilenmesi, selülit tedavisi ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan FDA onaylı Profound, hakkında bilgi verdi.

Türkiye'de yeni bir uygulama

Estetik Cerrah Bayraktaroğlu, cihazın diğer yüz gençleştirme ve vücut sıkılaştırma işlemlerine göre 5 kat daha etkin olduğunu belirterek ameliyatsız gençlik sağladığına dikkat çekti. Bayraktaroğlu, vücudun sarkma yaşanan bölgelerinde sunduğu çözümlerle öne çıkan Profound RF cihazının Türkiye'de sayılı merkezde bulunduğunu ifade etti. 

Profound RF radyofrekans mikro iğne uygulamasıyla önce sarkmanın bulunduğu bölgeler ısıtılıyor. Isıtma işlemi yapılırken ise hastanın kaç derecede ne kadar ısıtıldığı görüntülenerek ısıtma işlemiyle cilde yüksek oranda elastikiyet, kolajen ve hyalüronik asit kazandırıldığı belirtiliyor.

Ulthera ve Thermaj sınıfı cihazlar arasında bulunan Profound RF ile gerçekleştirilen uygulama yaklaşık 45 dakikada yapılıyor. Uygulanan bölgeye göre süre değişirken işlemin ardından ise 4-6 hafta sonrasında uygulamanın etkisi görülmeye başlanıyor.

45 dakikada ameliyatsız yüz germe

Nişantaşı’nda Clinic SBB’de hizmet veren Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu, “Profound RF bir radyofrekans yüz ve vücut gençleştirme işlemi, cihazla cildinizin altını 70 derece ile 4 saniyeler boyunca ısıtarak buradaki kolajeni yeniden şekillendirmek ve problemli alanları sıkılaştırarak düzeltmeye yarayan bir cihaz. Profound RF ile biz problemli alanları şu şekilde sınırlandırıyoruz.

Alt yüzümüz, yanak çevremiz aşağı sarkan dokular, boyun çevremiz, gıdılar, kol, iç bacak gibi bu bölgeleri gerçekten ısıtarak yeniden sıkılaştırarak problemlere çözüm olabiliyor. Bu gerçekten çok güçlü bir cihaz bunu yaparken hastanın kaç derecede ne kadar ısıtıldığını görebiliyoruz.

Bir diğer kullanım amacı selülitler, özellikle basene yerleşmiş selülitlerin de kolajeni ısıtarak bu bölgedeki selülitlenmeyi azalttığı gösterilmiş. İşlem yaklaşık 45 dakika kadar sürüyor. Bu kaç bölge nerelere yapacağımıza bağlı olarak kısalabilir ya da uzayabilir. İşlem sırasında hasta oldukça konforlu, lokal kremler sürüyoruz” dedi.

Profound RF ameliyatsız yüz ve vücut germede en etkili yöntem

Profound RF radyofrekans mikro iğne uygulamasıyla olumlu sonuçlar alındığını belirterek etki süresine ilişkin bilgiler veren Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu, “İşlem etkinliği yaklaşık 4-6 hafta sonra başlıyor. Biz hastalarımızı 3'üncü ayda resimliyoruz. Uygulama etkinliğini yaklaşık 2 yıl boyunca koruyor. Bu cihaz Türkiye'de henüz birkaç merkezde var.

Bu anlamda dünyada da çok yeni bir cihaz. Profound'un enerji aralığı diğer ameliyatsız yüz gençleştirme ya da vücut sıkılaştırma işlemlerine göre 5 kat daha etkin, çünkü sıcaklığı hem ölçebiliyoruz hem de süreyi belirleyebiliyoruz. Bu anlamda belki son on yılın en güçlü yüz ve vücut şekillendirici ve gençleştirici, sıkılaştırıcı cihazı oldu. Ameliyat olmak istemeyen hasta grupları için gerçekten ameliyatsız en etkili yöntemlerden biri haline geldi.

Türkiye'de çok yeni biz uzun dönem sonuçlarını ancak Amerika'daki Avrupa'daki meslektaşlarımızın sonuçlarıyla görüyoruz. Bilimsel makalelerinde görüyoruz bunlar çok yüz güldürücü sonuçlar o anlamda bende çok ümitliyim. Ameliyatsız yüz germe ve vücut germe yöntemleri içerisinde şu an en etkili yöntem” dedi.

www.serdarborabayraktaroglu.com