Abone Ol

Amedsporlu futbolcu Abdullah Çetin'in kalaşnikoflu fotoğrafına tepki yağdı!

Amedspor'da forma giyen Abdullah Çetin'in Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonla ilgili olduğu iddia edilen kalaşnikoflu paylaşım kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Amedsporlu futbolcunun şok fotoğrafına tepki yağdı

Paylaşılan fotoğrafın altında, “Lice bizim için ses çıkarın demez. Lice uyuyanı uyandırmaya çalışmaz. Çünkü hiçbirine ihtiyacı yok! Lice acılarla güç kazanır ve yenilmez. Kimseye eyvallahı yok" ifadeleri yer alıyordu. Tepkilerin ardından fotoğraf ve mesaj silindi.

Abdullah Çetin, sosyal medya üzerinden kendisine gelen tepkiler üzerine bu açıklamayı yaptı:

"Basına ve Kamuoyuna
Bugün sosyal medyada fotoğrafım ile birlikte bir açıklama yapılmış ve şahsım ve kulubüm haksız bir takım ithamlara maruz kalmıştır.

"HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIM"
Söz konusu paylaşım bilgim ve rızam olmaksızın paylaşılmış olmakla birlikte şahsımı ve kulübümü hedef haline getirmek için bir takım art niyetli basın kuruluşlarınca manipülasyon edilerek servis edilmiştir. Söz konusu basın kuruluşlarını kınamakla birlikte şahsıma karşı yaptıkları iftiralar ve "dağa çıktı" "pkk propagandası yaptı" gibi aslı astarı olmayan yalan haberler nedeni ile haklarında hukuki yollara da başvuracağım. Bu iftiralar gerçek olmaktan uzak ve aldatıcıdır.

Amedsporlu futbolcu Abdullah Çetin'in kalaşnikoflu fotoğrafına tepki yağdı! - Resim: 1

"OYUNCAK SİLAH İLE ÇEKİLMİŞ BİR FOTOĞRAFTIR"
Paylaşım yapılan fotoğraf ve yazıya gelecek olursak, ilgili fotoğraf köyümde etrafıma toplanan taraftarlar ile şaka amacıyla oyuncak silah ile çekilmiş bir fotoğraftır. Yanı sıra söz konusu fotoğraf altındaki paylaşımda günlerdir doğduğum yer olan Lice ilçesindeki orman yangınlarına tepki amacıyla yazılmıştır. Tekrar belirtmek isterimki söz konusu paylaşım bilgim ve rızam olmaksızın yapılan bir paylaşımdır.
Yapılan bu paylaşım neticesinde haksız itham ve karalamalara maruz kalan kulubüm Amedspor ve taraftarlarımızdan özür diliyorum."