Abone Ol

Fahrettin Altun Uluslararası Medyayı Truva Atı İlan Etti

Türk Konseyi Medya Forumunda konuşan , Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Türkiye’nin hem yurt içinde hem yurt dışında hakikat mücadelesi verdiğini söylerken Türkiye’de yayıncılık yapan bağımsız ve uluslararası medyayı hedef aldı.

Fahrettin Altun Uluslararası Medyayı Truva Atı İlan Etti

Altun, ‘‘Karşımızda, hakikati önemsizleştirmeye, toplumları kültürel, ekonomik ve ideolojik açılardan sömürüye açık hale getirmeye çalışan bir yalan endüstrisi bulunuyor. Bu yalan endüstrisi, dünyanın farklı bölgelerinde ‘sahte haberler' veya ‘kurgulanmış içerikler' üzerinden toplumları, ‘biz ve onlar’ ikiliğine mahkum etmeye çalışıyor.

Açıkça ifade etmek gerekirse biz yalan endüstrisiyle, bu dezenformasyonla mücadeleyi, ulusal güvenliğimizin mütemmim bir cüzü olarak görüyoruz ve tüm adımlarımızı bu perspektifle atıyoruz. Dezenformasyonun yalnızca sosyal medyada yapılmadığını da hepimiz biliyoruz.

Burada özellikle bazı yabancı devletlerin fonladığı kuruluşları ve bunların ülkelerimizdeki uzantılarını kast ediyorum. Bu modern Truva atlarına karşı teyakkuzda olmak, elbirliğiyle bunların zararlı faaliyetlerini durdurmak zorundayız’’ dedi.