MedyaFaresi MedyaFaresi

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Fahriye Evcen ve Barış Arduç'un başrollerini paylaştığı TRT 1'in yeni dizisi 'Alparslan: Büyük Selçuklu'nun yayın tarihi belli oldu.

Eklenme: 24 Ekim 2021 23:00 - Güncelleme: 24 Ekim 2021 23:06

Sultan Alparslan'ın destansı hikayesinin anlatılacağı "Alparslan Büyük Selçuklu" dizisi için geri sayım başladı.

Fahriye Evcen ve Barış Arduç'un başrollerini paylaştığı TRT 1'in yeni dizisi 'Alparslan: Büyük Selçuklu'nun yayın tarihi belli oldu.

 İlk sezonda "Uyanış: Büyük Selçuklu" ismiyle Selçukluİmparatorluğu'nun Melikşah döneminin anlatıldığı, ikinci sezonda ise Sultan Alparslan'ın hayatının konu alınacağı dizinin ilk bölümü, 8 Kasım saat 20.00'de TRT 1’de ekrana gelecek.

TRT'nin iddialı projesinin oyuncu kadrosunda Barış Arduç, Fahriye Evcen ve Mehmet Özgür'ün de arasında bulunduğu isimler yer alacak.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI
Dizinin yayınlanan fragmanında Nizamülmük'e hayat veren ünlü oyuncu Mehmet Özgür'ün yüzü görünürken, eski kadrodan Mehmet Özgür ile Mim Kemal Öke’nin yer alacağı kadroda Gizem Karaca, Barış Ağcı, Erdinç Gülener, Esila Umut, Korel Cezayirli gibi ünlü isimler yer alıyor.

Evcen, 1071 yıllarında Selçuklu döneminde yaşayan Akça Hatun'u canlandıracak. Arduç ise Alp Arslan karakterine hayat verecek. Alparslan'ın babası Çağrı Bey'i Erdinç Gülener, amcası Tuğrul Bey'i ise Barış Bağcı canlandırıyor.