MedyaFaresi MedyaFaresi

Almanya'ya işçi göndereceğini açıklayan OBM'nin internet sitesi çöktü

Almanya'ya binlerce işçi göndereceğini açıklayan OBM'nin internet sitesi çöktü. OBM Türkiye, konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Eklenme: 27 Kasım 2018 22:17 - Güncelleme: 27 Kasım 2018 22:28

Almanya’ya binlerce işçi göndereceğini duyuran OBM Türkiye’nin yoğunluktan dolayı internet sitesi çöktü. Şirketten yapılan açıklamada “Yoğunluğun getirdiği teknik sıkıntı giderildikten sonra başvuru süreci her gün devamlılığı sağlanmış bir şekilde sürecektir” denildi.

Almanya’da 15 farklı havalimanı ile bağlantılı çalışan ve 3 büyük hava limanında yer hizmetleri alanında binlerce kişiye istihdam sağlayan OBM Türkiye dün yaptığı açıklamada binlerce Türk vatandaşına Almanya’da çalışma imkanı olduğunu duyurmuştu.

Duyurunun yapılması ile birlikte binlerce kişinin başvuru yapması üzerine başvuruların alındığı internet sitesinde teknik sorunlar yaşandı.

Yaşanan sorunların üzerine OBM Türkiye bugün bir açıklama daha yaparak “Yoğunluk nedeniyle, başvuruların yapıldığı internet sitemizde teknik sorunlar meydana gelmiştir. Teknik sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi için çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Sitemiz en kısa sürede faliyete geçecektir” açıklamasında bulundu.

OBM'den yapılan açıklama şu şekilde:

Şirketimizin Almanya'da yeni istihdam imkanları sağlayacağı konusunda yayınlanan haberler üzerine çok yoğun bir başvuru süreciyle karşı karşıyayız.

Bu konuda gerçekleşen yoğunluk nedeniyle, başvuruların yapıldığı internet sitemizde teknik sorunlar meydana gelmiştir

Teknik sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi için çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Sitemiz en kısa sürede faaliyete geçecektir.

Başvurular sadece internet sitemizde bulunan formun doldurulmasıyla alınmaktadır.

Yoğunluğun getirdiği teknik sıkıntı giderildikten sonra başvuru süreci her gün devamlılığı sağlanmış bir şekilde sürecektir.

Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur.

Hiç bir kurumla da bu konuda anlaşmamız yoktur. İtibar etmeyiniz.”