Abone Ol

Almanya'da Terör: TIR Noel pazarına girdi: 12 ölü

Berlin'in ünlü Kurfürstendamm Caddesi'ndeki Noel pazarına bu gece hızla giren bir TIR, çok sayıda kişiyi altına aldı. Çok sayıda kişinin öldüğü, en az 50 kişinin yaralandığı bildirildi.

Almanya'da Terör: TIR Noel pazarına girdi: 12 ölü

Almanya’nın başkenti Berlin’de Noel pazarına dalan TIR insanları ezdi. En az 12 kişi yaşamını yitirdi. Alman polisi ‘Kaza değildi’ derken, terör saldırısı ihtimali üzerinde duruluyor. Olay akıllara, 5 ay önce Fransa’nın Nice kentinde DEAŞ’ın üstlendiği kamyonlu saldırıyı getirdi.
Almanya'nın başkenti Berlin’in kalbi sayılan tarihi Yıkık Kilise’nin yakınındaki bir Noel pazarına dalan TIR dehşet saçtı. Polis ve itfaiye yetkililerinin yaptığı açıklamalarda, olayda en az 12 kişi yaşamını yitirirken, 50’nin üzerinde yaralı olduğu kaydedildi. Yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ediyor. Polis Berlinlileri terör saldırısına karşı uyardı. Olay, Berlin’in kalbi sayılan, tarihi Yıkık Kilise’nin yanındaki meydanda kurulu olan Noel pazarında yaşandı.

KAZA DEĞİLDİ

Saldırının ardından kaçan TIR şoförü yakalanırken, yanındaki kişi etkisiz hale getirildi. Polis, terör saldırısı ihtimali üzerinde dururken, yapılan ilk açıklamada, “Kaza değildi. Kasıtlıydı” denildi. Berlin’deki olay, geçtiğimiz temmuz ayında Fransa’nın Nice kentinde meydana gelen ve DEAŞ’ın üstlendiği terör saldırısını akıllara getirdi. Bastille Günü’nü kutlayan kalabalığın arasına dalan TIR, 86 kişinin ölümüne neden olmuştu. Saldırı daha sonra DEAŞ tarafından üstlenilmişti. DEAŞ geçtiğimiz mart ve nisan aylarında da Almanya’yı terör saldırılarıyla tehdit etmişti.

Almanya'da Terör: TIR Noel pazarına girdi: 12 ölü - Resim: 1