Abone Ol

Ali Kibar'dan çok sert tape açıklaması

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Alo Fatih” tapeleriyle Türkiye’nin tanıdığı Habertürk yöneticisi Fatih Saraç ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Ali Kibar'dan çok sert tape açıklaması

Ali Kibar açıklamasında, sosyal medyada çıkan ve kendisine atfedilen iddiaların kabul edilemez olduğunu söyledi. İddiaların yalan ve asılsız olduğunu öne süren Kibar, “Yaklaşık 40 yıllık bir sanayi grubunu karalamaya yönelik bu iddia asılsız olup, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin toplum menfaatleri doğrultusunda kamuoyunun her kesimiyle barışık davranış sergilemeye gayret eden bizlerin, ülkemize ve halkımıza sosyal katkı amacıyla yaptığımız faaliyetler tamamen etik kurallar çerçevesindedir. İyi niyet ölçülerindeki desteğe yönelik katkılarda bulunan birisi olarak, temsil ettiğim istihdam ve iş hacmiyle hiçbir şekilde uyum dahi sağlamayacak nitelikteki utandırıcı ithamı tamamıyla reddediyorum” dedi.

ESEFLE KINIYORUM

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birçok sivil toplum kuruluşu (STK) ve vakfa, kuruluşundan itibaren hiçbir menfaat gözetmeksizin katkılar yapmakta olduklarını belirten Ali Kibar açıklamasında şunları söyledi: “Birtakım sivil toplum kuruluşlarının üyesi ve veya yöneticisi durumundayım. Konumumuz itibariyle birçok değişik kurum ve kuruluşa, kamu yararına olanlar da dahil olmak üzere, vakıflara, sportif aktivitelere, sağlık, sanat ve kültürel faaliyetlere, eğitim faaliyetlerine ve yatırımlarına değişik meblağlarda maddi-manevi yardım ve desteklerde bulunmaktayız. Böylesine iyi niyetle yapılan farklı alanlardaki desteklerin ve katkıların kötü amaçlı algıların yaratılmasına yönelik kullanılmasını esefle kınıyorum.”

Dün sosyal medyada yayınlanan ses kayıtlarında Fatih Saraç olduğu iddia edilen kişi Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişiden TÜRGEV’in hesap numarasını istiyor ve iş adamı Ali Kibar’ın vakfa bağış yapmak istediğini belirtiyor. Tapedeki ikinci konuşmada ise Ali Kibar’ın vakfa 1 milyon yatırdığı ifade ediliyor.

Kaynak: Hürriyet