Abone Ol

Aldatma cinayetinde savcı haksız tahrik indirimi istedi

ZONGULDAK'ta, maden işçisi 29 yaşındaki Öden İnam'ın, eşi 27 yaşındaki Selma İnam'ı 30 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada savcı mütalaa verdi.

Aldatma cinayetinde savcı haksız tahrik indirimi istedi

Selma İnam'ın cep telefonu görüşme kayıtları ve mesajlarında Ü.İ. ile ilişki yaşadığının tespit edildiğine dikkat çeken savcı, bu durumun eşlerin birbirlerine sadık kalma yükümlülüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle sanığa verilecek cezada haksız tahrik indirimi uygulanmasını talep etti.

Geçen yıl 25 Ekim'de Karaman Beldesi’nde meydana gelen olayda maden işçisi Özden İnam, kendisini aldattığı gerekçesiyle 2 çocuğunun annesi 7 yıllık eşi Selma İnam'dan boşanmaya karar verdi. Özden İnam, çocuklarını alıp ailesinin yanına yerleşen Selma İnam'ı, evin önünde boşanma konusunda çıkan tartışma sonunda 30 bıçak darbesiyle öldürdü. Özden İnam, 'Yakın akrabayı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada ölen Selam İnam'ın ailesi ve avukatlar da hazır bulundu.

Aldatma cinayetinde savcı haksız tahrik indirimi istedi - Resim: 1

CEP TELEFONUNDA AŞK MESAJLARI
Duruşmada, ölen Selma İnam'ın duygusal ilişki yaşadığı ileri sürülen Ü.İ. ile birbirlerine gönderdikleri aşk mesajlarının bir kısmı okundu. Tanık olarak dinlenen Ü.İ. de Selma İnam ile ilişkileri olduğunu itiraf etti. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Selma İnam ile tanık Ü.İ. arasında duygusal ilişki bulunduğu şeklinde değerlendirmeye müsait karşılıklı mesajlaşmaların bulunduğu ve birçok kez telefon görüşmesi yaptıklarına dikkat çekerek, bu durumun Türk Medeni Kanunda belirtilen eşlerin birbirine sadık kalma yükümlülüğünü ihlal ettiği, bunun sonucunda sanığın eylemini haksız tahrik altında gerçekleştirdiğini ifade etti.

Aldatma cinayetinde savcı haksız tahrik indirimi istedi - Resim: 2

Savcı, ilişkilerini öğrenmesine rağmen cinayetten 1 gün önce eşiyle cinsel ilişkiye girmesi nedeniyle sanığa söz konusu haksız tahrik indiriminin asgari düzeyde uygulanmasını talep etti. Savcı, cinayetten önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle sanığa 'Kasten yaralama' suçundan da ceza verilmesini istedi. Duruşma avukatların mütalaaya karşı savunma yapmaları için ertelendi.

Aldatma cinayetinde savcı haksız tahrik indirimi istedi - Resim: 3