Abone Ol

Akşener’den Albayrak’a sert sözler: Bedavacı bir adam...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, zamlar nedeniyle eleştiri oklarını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yöneltti.

Akşener’den Albayrak’a sert sözler: Bedavacı bir adam...

Akşener, zamlar nedeniyle eleştiri oklarını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yöneltti.

"ŞIMARIKLIĞIN RESMİ..."

Meral Akşener, şunları söyledi:

"Görünen o ki zamların ardı arkası gelmeyecek. Baksanıza, finans gurusu, büyük ekonomist Damat Bey, elektrik zammını az bulmuş. Buyrun size şımarıklığın resmi. Kayınpeder torpilliyle bakan olmuş birinin, milletin durumunu umursamayan haline bakın… Ömründe ev geçindirme derdi olmamış bedavacı bir adamın, vatandaşla kurduğu empatinin düzeyine bakın…

İbretlik gerçekten. Öğrencisi açken tok yatan rektör bizden olmadığı gibi, vatandaşı açken tok yatan Maliye Bakanı da bizden değildir, Sayın Erdoğan; Bu arkadaş mı dengeleyecek ekonomiyi? Bu arkadaş mı söndürecek mutfaktaki yangını? Bu arkadaş mı uçuracak Türkiye’yi? Ben de isterim Türkiye uçsun. Ama Türkiye televizyona çıkıp uçuyoruz demekle uçmaz. 'Benim için bitmiştir, daha da olsa gelmem' dediğin Davos’a, damadını gönderip, konuşturmakla da uçmaz. Gereğini yapacaksın."

"Türkiye nasıl uçar?" diye soran Akşener yanıtları bir bir şöyle sıraladı:

"Türkiye, demokrasiye dönüşle, kuvvetler ayrılığı ile uçar. Türkiye, sarayın masraflarını kısıp, milletin parasını çarçur etmemekle uçar. Türkiye, tarıma önem verilirse, üretim ekonomisine geçilirse uçar. Türkiye, yapısal reformlarla, teknolojik kalkınmayla uçar. Türkiye, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le uçar…"

"DAMADA, GELİNE, GÖRÜMCEYE..."

Akşener, parlamenter sisteme ilişki olarak da, "Bunları konuşabilmenin, bunu başarabilmenin ilk adımı da, Türkiye’yi onlarca yıl geri götürecek olan bu ucube sistemden bir an önce vazgeçmektir.

Damada, geline, görümceye, eşe, dosta, ahbaba teslim edilen bu sistemi, bir an önce kaldırmalı ve iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurmalıyız. Başka çıkar yolumuz yok. Buna direnmek, tarihe ve gerçeklerine direnmektir. Ve de insanlık tarihi boyunca, bu direnç asla başarılı olamamıştır" dedi.

"İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem, Türkiye’nin bu sarmaldan çıkış yoludur" diyen Akşener, "Türkiye’nin çıkış yolu; Dış politikayı, kişisel egolarına yem eden kayınpederden, Ekonomiyi, boş paketler açıklamayı maharet zanneden damattan, Devleti de, dalkavukluğu idarecilik zanneden beceriksizlerden kurtarmaktır. Gelin, sözüme kulak verin.

Türkiye nasıl zenginleşirmiş, milletimiz nasıl ferahlarmış, işte o zaman göreceksiniz. Hep söylüyorum, bu hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeye sahibiz. Bunu başardığımız gün herkes gerçeği görecek. Türkiye, Amerika’yla Rusya arasında tenis topu gibi mekik dokumaktan kurtulacak. Gençlerimiz, ülkelerine ve yarınlara güvenecek, her türlü beladan uzak duracak" diye konuştu.