Abone Ol

AKP'li Yeni Şafak ve Yeni Akit'in Yeniden Refah ve Erbakan düşmanlığı dikkat çekiyor

İktidar medyasında, 31 Mart için AKP ile ittifaka yanaşmayan Yeniden Refah Partisi'ne olan öfke dinmek biliyor. Yeni Şafak'ın ardından bu kez Yeni Akit'in hedefinde Yeniden Refah ve Fatih Erbakan var.

AKP'li Yeni Şafak ve Yeni Akit'in Yeniden Refah ve Erbakan düşmanlığı dikkat çekiyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili ve Kocaeli Belediye Başkan adayı Doğan Aydal'ın açıklamaları iktidar medyasında rahatsızlığa neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda Halk TV'de katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için olumlu ifadeler kullanan Aydal'a Yeni Akit gazetesi, "Yeniden Refah’ı bu adam bitiriyor! Erbakan’ın değerlerini Halk TV’de peşkeş çekiyor! Sen de bu işe ortak mısın Fatih?" satırlarıyla tepki gösterdi.

İmamoğlu için “İmamoğlu’nu savunma noktasında değilim ama elini kolunu bağlayıp dövüş diyorsunuz. Ona rağmen hizmetler yaptı ve kanala karşı. Kanal İstanbul beka sorunumuz. Bu bile bile Murat Kurum’un olmaması için yeterli.” diyen Aydal'a Yeni Akit, "şantajcı" dedi.

Yeni Akit'te Aydal'a olan öfke bununla da sınırlı değil. Gazetenin köşe yazarlarından Ali Karahasanoğlu, "Kirvesi İnönü olanlar, haydin CHP’ye!" başlıklı bugünkü köşe yazısında Aydal'a tepki gösterdi.

"CHP YERİNE YENİDEN REFAH'TA SİYASET YAPIYORLAR"

Karahasanoğlu, Temmuz 2020'de Sözcü gazetesine konuşan Aydal'ın sarf ettiği “Ağabeyim Yener ile aynı anda sünnetimiz olmuş. İsmet İnönü de kirvemiz. O günleri hatırlamıyorum ancak bizim için gurur kaynağı. Babam Vahap Aydal, Sanat Enstitüsü Müdürü ve İnönü hayranı idi. Ailemiz CHP’li olduğu için İnönü ile tanışıyorlar" sözleri hatırlatarak, "Kirvesinin İsmet İnönü olduğunu söyleyen ve bununla övünenler, CHP yerine, Yeniden Refah Partisi’ne gelmiş, burada siyaset yapıyorlar." sözler Karahasanoğlu'nun hedefinde idi.

“Küçücük çocuk, sünnet olurken, kirvesi kim diye tercih hakkı yok ki.. Bunun üzerinden kimse eleştirilemez” der, destek çıkarım..." diyen Karahasanoğlu, devamında şu satırları kaleme aldı:

"Ama, Doğan Aydal isimli muhterem, hem Yeniden Refah Partisi çatısı altında siyaset yapıp, hem de “Kirvem İnönü idi. Babam koyu CHP’liydi” derse...

"HAYDİ CHP'YE İKİLE"

Bununla da yetinmeyip...

'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Murat Kurum seçileceğine, Ekrem İmamoğlu seçilsin' modunda açıklamalar yaparsa..

'Haydi CHP’ye ikile.. Kirvenmiş. Haydi git ve kirveni memnun et. Sadece Halk TV’ye çıkarak değil. CHP’ye kaydını da yaptırarak, yoluna devam et. YRP’ye oy veren 1.5 milyon insanı da böylece sevindir' derim..

Doğan Aydal, aslında bizim muhatabımız değil...

Onu değil, YRP’nin üst yönetimini muhatap alarak soralım...

'İnönü’nün kirveliğini gururla anlatan bu adama mecbur musunuz, mahkum musunuz?”

"31 MART'TA ALACAKLARI OYU GÖRECEĞİZ"

Yeniden Refah'ın 14 Mayıs'ta aldığı oy sayısına bu seçimde ulaşamayacağını savunan Karahasanoğlu, "Saadet Partisi orada duruyor. SP, CHP ile iş kotararak siyasetini dizayn ediyor. Ve eridi, bitti... Şimdi 31 Mart’ta alacakları oyu göreceğiz... YRP de, CHP ile iş kotaracak ise, SP’den ne farkı kalıyor ki, vatandaş YRP’yi tercih etsin?" dedi.

Yeniden Refah'ın muhafazakar seçmen nezdinde, “AK Parti yerine, CHP’li adayın seçim kazanmasına sebep olan parti” konumuna düşebileceğini savunan Yeni Akit yazarı şöyle devam etti:

"YRP kendi adayları ile seçime girer ve sonuçta AK Parti buna rağmen İstanbul ve Ankara’da seçimi kazanırsa, millet nezdinde Fatih Erbakan’ın 14 Mayıs’taki takdir edilen siyaset anlayışı, yerini 'Sizin de SP’den farkınız yokmuş' kanaatine bırakmaz mı?

"SEÇMEN YRP'DEN NEFRET DUYACAK"

Bu durumda, Fatih Erbakan lehine 14 Mayıs’ta oluşan sempatik yaklaşım, sonraki seçimler için antipatiye dönüşmez mi?

2028 ve sonrasındaki seçimlerde, hangi muhafazakar seçmen, YRP’ye oy verecektir? Seçmen bırakın antipatiyi, resmen YRP’den nefret duymayacak mıdır?"

YENİ ŞAFAK YAZARI: "HEPSİ ERBAKANCI OLMUŞ"

Öte yandan, Yeni Şafak yazarı Mehmet Şeker ise 1 Mart'ta "Hepsi Erbakancı olmuş" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

"Bugünlerde hayret verici gelişmelere şahit oluyoruz" diyen Şeker şöyle devam etti:

"Hiç umulmayacak isimler Yeniden Refahçı oldular. Kimler, kimler! Meğer hepsi Erbakan hayranıymış. Öve öve bitiremiyorlar." dedi.

İleride bu isimlerin Erdoğancı olacağını iddia eden Mehmet Şeker şunları kaydetti:

"İleride bu modellerin hepsi Erdoğancı olur. Hiç utanmadan överler. Büyük hizmetler yaptığını anlatırlar. Gerçek bir devrimciydi derler. Göklere çıkarırlar. Geceleri evinden çıkıp Ankara ve İstanbul semalarında uçtuğunu bile iddia ederler. Olmaz demeyin, bal gibi olur.

Ne zaman? Yaklaşık yirmi sene sonra. Fatih Erbakan iktidara gelmiştir. Seçimlerden zaferle çıkmaktadır. Bizim aslan tosuncuklar onu devirmek için formüller ararlar. Erdoğan’ın oğlu Yeniden Ak Parti’yi kurmuştur. İşte o zaman. Seçim arifesinde, Erdoğan dönemine dair yapılan övgüler arşa yükselir."