MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Vekil Aydın Aşırı Hız Yapan Yeğenine Uyarıda Bulunmuş

AKP İstanbul Milletvekili Sare Aydın'ın yeğeni Enes Aydın, sosyal medya hesabından yayınladığı lüks araçla aşırı hız ve çakar kullandığı görüntülerin ardından uyarı almış.

Eklenme: 22 Mayıs 2021 17:49 - Güncelleme: 22 Mayıs 2021 18:11

AKP İstanbul Milletvekili Sare Aydın'ın yeğeni Enes Aydın, sosyal medya hesabından halasına ait Porsche marka araçla trafik polislerinin önünde 215 kilometre hızla geçtiği anları paylaşmıştı.

Gündüz saatlerinde çekilen ve günler önce paylaşılan bir başka video da Aydın’ın aracı kullandığı görülüyor. Bu videoda da Enes Aydın'ın araçtaki siren ve çakarı kullandığı dikkat çekmişti.

Görüntülerin gündem olması ve sert tepki toplamasının ardından Milletvekili Aydın, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

AKP’Lİ AYDIN: DERS OLACAĞINA İNANIYORUM

Enes Aydın’ın aracı kullanırken çektiği videolar sosyal medyada yayılmasının ardından dün AKP’li Sare Aydın Twitter hesabından aracın kendisine ait olduğunu doğrulayarak şu açıklamayı yaptı:

“Gençlere olan inancımı ve sevgimi herkes bilir. Üni (üniversite) öğrencisi yeğenimin müsadem dışında şahsi aracımı, asla tasvip etmeyeceğim şekilde kullanmış olmasından dolayı gerçekten çok üzgünüm. Uyarılarımı ve ikazımı yaptım. Yanlışının, onun hayatı için büyük bir ders olacağına inanıyorum. Ben hayatım boyunca seviyeli iletişimin ve doğru bilginin büyük bir güç olduğuna inandım. Gençlerime de bunu öğrettim. Yorumlara bakınca yazma ihtiyacı hissetim. Bir kaza meydana gelmemiştir. Doğru sözler ve işler şiarımız olsun gençler. Yiğenime de söyledim merak etmeyin.”