Abone Ol

AKP'li Turan: Tek Ortak Yanları Eski Türkiye Özlemi

AKP'li milletvekili Bülent Turan, 6 muhalefet partisinin duyurduğu 'güçlendirilmiş parlamenter sistem'e ilişkin olarak, "Tek ortak yanları eski Türkiye özlemi" yorumunu yaptı.

AKP'li Turan: Tek Ortak Yanları Eski Türkiye Özlemi

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin aylardır süren “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasında uzlaştıkları Mutabakat Metni açıklandı. 48 sayfalık Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni, 6 muhalefet lideri tarafından imzalandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, DEVA Parti lideri Ali Babacan Ankara, Çankaya’daki Bilkent Otel’de bir araya geldi. 6 siyasi partinin genel başkanları salona aynı anda yan yana girdi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Uzlaşıya varılan metin muhalefet partilerinin genel başkan yardımcıları tarafından bölüm bölüm sırayla okundu. Ardından parti liderleri, kendileri için hazırlanan masada ciltlenen 48 sayfalık mutabakat metnine imza attı.

AKP'li milletvekili Bülent Turan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "6 parti bir araya gelerek kendilerince sistem değişikliği için mutabakat metni imzalıyor İdeolojileri/siyasi görüşleri farklı; ama tek ortak yanları eski TR özlemi! Dünyada hiçbir millet kazanımını geri vermemiştir, teknik olarak zaten mümkün değil (sayı vs). Tarih geri akmaz!" ifadesini kullandı.

AKP'li Turan: Tek Ortak Yanları Eski Türkiye Özlemi - Resim: 1