Abone Ol

AKP'li siyasiler ve bürokratlar da işin içinde: 2 liralık bandrol için İsrail'e 9 TL ödemişler

Geçen sene zorunlu bandrol ihalesi yapıldığını aktaran Babacan, bu ihalede bazı eski bakan ve üst düzey bürokratların kayırıldığını belirterek, "Aynı dönemde, gübre paketleriyle uyuşturucu kaçakçılığı yapıldığı ortaya çıkınca olay büyüyor. Tarım Bakanlığı’nın bazı yöneticileri panikleyerek, İçişleri Bakanlığı’na başvurarak, konunun soruşturulmasını istiyorlar." iddiasında bulundu.

AKP'li siyasiler ve bürokratlar da işin içinde: 2 liralık bandrol için İsrail'e 9 TL ödemişler

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, kamuda tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının ardından dikkat çeken bir kulisi aktardı.

"Olay geçen yıl yaşanıyor. İşin içinde çok uluslu şirketler, daha ilginci İsrail var." iddiasında bulunan Babacan, "İsrailli firmaya bir tek bandrol için 9 TL ödendiği, daha kaliteli olduğu uluslararası pazarda ispatlanan başka bir ülkenin bandrolünün 2 TL olduğu ortaya çıkıyor.

Sessiz sedasız kapatılmaya çalışılan bu vurgun gibi çok hikaye olduğu anlatılıyor. Avantaj sağlayan, komisyon alan, aracılık eden siyasiler, partililer ve yakınları ayrı bir konu. Devletin uğratıldığı zararın boyutunu görmek açısından tek bir örnek bile yeter.

Araçlar, seyahatler, kırtasiye ve toplantılardan tasarrufla elde edilecek toplam gelirin, bir iki ihaledeki kara deliğin kapatılmasıyla zaten sağlanacağı iddia ediliyor." ifadelerini kullandı. 

Yazının tamamını okumak için tıklayın