Abone Ol

AKP'li Eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Hayatını Kaybetti

Uzun süredir beyin tümörü ile mücadele eden eski AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve DEVA Partisi Kurucusu Ahmet Edip Uğur hayatını kaybettiği öğrenildi.

AKP'li Eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Hayatını Kaybetti

Uzun süredir beyin tümörü ile mücadele eden eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve DEVA Partisi Kurucusu Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti.

Uğur, belediye başkanlarının görevden alınma sürecinde 30 Ekim 2017 tarihinde Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

İstifasından sonra yaptığı açıklamada istifaya tehdit ile zorlandığını, bu tehditlerin ailesine, evine kadar ulaştığını belirtti.

AKP'li Eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Hayatını Kaybetti - Resim: 1

AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

7 Nisan 1950 yılında Balıkesir'de doğdu. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı, Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunan Uğur, Sanayici ve iş insanıdır.

AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı görevini yapan Uğur, 18. Dönem Anavatan Partisi, 22. 23. ve 24. Dönemde de üç defa üst üste AK Parti Milletvekili olarak TBMM de görev yaptı.

2008-2014 yılları arasında Ak Parti Mali İdari İşler Genel Başkan Yardıcısı olarak görev yaptı.

2014 yılında yapılan seçimlerde AK Parti'den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı görevine geldi.