Abone Ol

AKP'li Eski Bakan'dan Cemal Kaşıkçı Tepkisi

Öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın davasının Suudi Arabistan'a devredilmesine Hüseyin Çelik tepki gösterdi.

AKP'li Eski Bakan'dan Cemal Kaşıkçı Tepkisi

Hüseyin Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Dosyanın Suudilere devredilmesi kanunîdir ama asla ahlakî ve vicdanî değildir" derken “Cemal Kaşıkçı dosyasının Suudilere devredilmesi kanunîdir ama asla ahlakî ve vicdanî değildir. Prens’in sözünün her türlü hukukun üstünde olduğunu bilmiyor muyuz?" diyen Çelik, "Bizim ülkemizde, Prens'in emriyle doğrandığı iddia edilen bir insanın hukukunu aynı prense emanet etmek! Vah ki vah…" diye devam etti.

Eski bakanın bu sözleri akıllara Bekir Bozdağ’ın ne dediğini getirdi. Bekir Bozdağ şu ifadeleri kullanmıştı:

"Cemal Kaşıkçı davası olarak bilinen davada Mahkemenin durma ve yargılamanın nakline karar vermesi; kanuna uygundur, yargı yetkisinin devri değildir, davanın düşmesi değildir, Bu hakikati bilmelerine rağmen kimi siyasilerin aksi beyanı, siyasî hesapla yapılan çarpıtma yorumdur"

NE OLDU
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi 7 Nisan tarihinde Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davayı Adalet Bakanlığı'nın olumlu görüşü üzerine Riyad'a devretme kararı almıştı.

Hâkim, sanıklar hakkında gıyabi olarak yürütülen yargılamanın durdurulmasına ve davanın Suudi Arabistan'a devrine karar verildiğini açıklamıştı. Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, karara itiraz edeceklerini söylemişti.

Odatv.com