Abone Ol

AKP'li Birinci KONDA'yı Hedef Aldı

Birinci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Konda saha manipülasyonu yapıyorsun. Aleni tezgah bu. Anket değil borsa çizelgesi gibi. Bu şirketin saha manipülasyonlarını dikkate almamak lazım. Not ettik."

AKP'li Birinci KONDA'yı Hedef Aldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Birinci, abonelerine bilgi notu gönderen KONDA Araştırma'yı hedef aldı.

KONDA Araştırma, abonelerine gönderdiği bilgi notunu internet sitesinde yayımladı. Her seçimden önceki son perşembe yaptığı paylaşımı, 14 Mayıs seçimleri için de yapan KONDA’nın aboneleriyle paylaştığı sonuçlara göre, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olan Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kazanmaya çok yakın.

Bilgi notunda, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalma ihtimalinin mevcut olduğu görülen anket sonuçları için, “Fakat son haftada yaşanan oy değişim eğilimi devam ederse seçimin ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır” denildi.

Abonelere aktarılan araştırmaya göre, Millet İttifakı ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nın toplam oy oranı, Cumhur İttifakı’nı geçiyor.