MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Ali İhsan Yavuz: Tayyip Bey gözü kara bir lider

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP Adapazarı 63. İlçe Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada "Tayyip Bey gözü kara bir lider. Rusya ile S-400 anlaşması yaptı. S-400 geldi” dedi.

Eklenme: 01 Aralık 2019 09:52 - Güncelleme: 01 Aralık 2019 09:58

Yavuz, CHP'nin Tank Palet Fabrikası tepkileri hakkında "Cumhuriyet Halk Partililer, Tank Palet Fabrikası ile bizim ne yapmak istediğimizi çok iyi biliyor ama ne hikmetse Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere birtakım muhalifler 'Türkiye'ye bir şey yapılmasın, işler ters gitsin biz de bu iktidardan kurtulalım, gerekirse Türkiye'nin düşme pahasına kurtulalım.' diyecekleri bir noktayı yaşıyoruz. Bu çok vahim bir durum." dedi.

Yavuz, Sakarya'da ve ülke genelinde verilen sağlık hizmetlerine işaret ederek, 2020 yılında Sakarya'ya kazandırılacak 1000 yataklı şehir hastanesinin çalışmalarının başlatılacağını bildirdi.

Rusya'dan alınan hava savunma sistemi S-400'ler hakkında da konuşan Yavuz, "Türkiye olarak NATO'nun üyesiyiz ve hava savunma sistemine ihtiyacımız var. Bize aylar sonra hava savunma sistemi gönderdiler ve ne halde olduğunu bilmiyoruz. Biz dedik ki 'kendimiz alacağız bunu ve bize ait olacak.' Bu konuda Çin ile anlaşmak üzereydik fakat onlara 'bunu Türkiye'de yapacağız ve teknolojik transfer sağlayacaksınız' dedik.

Şahan Gökbakar’dan Ali İhsan Yavuz taklidi

 Tayyip Bey gözü kara bir lider. Rusya ile S-400 anlaşması yaptı. S-400 geldi, kurulmaya başlandı ve kısmen testleri de yapıldı. Tüm dünyanın baskısına ve uğraşısına rağmen S-400'leri Türkiye'ye getiren, kurmaya başlayan, Rusya'nın teknolojik transferiyle S-500'leri Türkiye'de yapacak olan liderin adıdır Recep Tayyip Erdoğan. Ayrıca şu an nükleer santral inşaatı devam ediyor. 2023 yılında nükleer santralin bir bölümü hizmete geçecek. Recep Tayyip Erdoğan'ın olmadığı gün nükleer santrali bize devam ettirmezler."