Abone Ol

AKP yandaşı Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu Bahçeli’nin sert çıkışına anlam veremedi

Sabah yazarı Müderrisoğlu: Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili rest çekiyor; mahkemede kamuoyunu şaşırtacak belgeler, MHP aracılığıyla gün yüzüne çıkarılacaktır

AKP yandaşı Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu Bahçeli’nin sert çıkışına anlam veremedi

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Ülkü Ocakları'nı kriminalleştirme hamlesine dönüştürülmek istendiğini açıkça hissettirerek, rest çektiğini ifade etti. Müderrisoğlu, "Mahkeme başladığında kamuoyunu şaşırtacak bilgi ve belgelerin MHP kanadı aracılığıyla gün yüzüne çıkarılması söz konusu olacaktır." dedi. 

Günlerdir medyada yankı uyandıran çeşitli paylaşımlarda bulunan Cumhur İttifakı ortaklarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesine dair bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da Altılı Masa'nın diğer unsurlarının desteği MHP'nin samimi dileği ve temennisidir" ifadelerini kullanan Bahçeli, yeni bir ittifaka sıcak bakabileceğinin sinyallerini verdi.

Bahçeli'nin dünkü paylaşımın standartların dışında olduğunu savunan Müderrisoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Görünen o ki, Sn. Bahçeli, siyasetteki yumuşama temaslarında sınırların net çizilmesini istemekte. Sinan Ateş cinayetinin, Ülkü Ocakları'nı kriminalleştirme hamlesine dönüştürülmek istendiğini açıkça hissettirmekte ve "rest" çekmektedir. Bu da demek oluyor ki... Mahkeme başladığında kamuoyunu şaşırtacak bilgi ve belgelerin MHP kanadı aracılığıyla gün yüzüne çıkarılması söz konusu olacaktır. Aksi takdirde, "Muarızlarımız şunu öne sürdü ama ispat edemedi" tarzı bir pozisyonlanma ikna edici değer kazanamayacaktır. Cumhur İttifakı'na gelince... "Ayrılsak da beraberiz" çağrışımı yapan cümleler, MHP kurmay aklının hayli uçlara gittiği izlenimini uyandırmaktadır."