Abone Ol

AKP medyasından isimler boykot çağrısı yaptıkları marka tarafından Almanya'da ağırlanmış

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar nedeniyle aylardır boykot çağrısı yapan hükümete yakın gazeteciler, Euro 2024’ü takip etmek için protesto ettikleri ve boykot çağrısı yaptıkları marka sponsorluğunda Almanya'ya gitti.

AKP medyasından isimler boykot çağrısı yaptıkları marka tarafından Almanya'da ağırlanmış

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar nedeniyle aylardır boykot çağrısını yapan ve Gazze'deki katliam karşısında sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşan hükümete yakın Sabah, Türkiye gazeteleri ve A Haber’in önemli isimlerinin kendi paylaştıkları boykot listesindeki marka tarafından, Almanya'da ağırlandığı ortaya çıktı.

Almanya'da düzenlenen Euro 2024'te milli takımımız ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup etmişti. Milliler Portekiz karşısında istediği sonuca ulaşamadı ve sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Bu maça Türkiye'den giden isimler dikkat çekiciydi.

İsrail'in Gazze'de Filistinlilere yaşattığı soykırım acıları giderek artarken Türkiye'deki televizyon kanallarında, gazetelerde dijital mecralarda İsrail ürünlerine boykot çağrısı yapılıyor. Türkiye'de hükümete yakın medya sık sık İsrail ürünlerine karşı net adımlar atılması gerektiğini savunuyordu.

Boykot konusunda ilk hedefte olan markanın Almanya'ya getirdiği ve otel, konaklama, maç bileti gibi durumları karşıladığı isimler arasında boykot çağrısı yapan kişilerin de olması dikkat çekti. Almanya'ya uçakla gelen kafile otelde konakladıktan sonra otobüs kiralayarak stadyuma geçti. Kafilede yer alan basın mensubu sayısının 25 olduğu da gelen bilgiler arasında.

Türk futbolseverler, Portekiz maçı öncesinde stadyum çerçevesinde Filistin'e destek için tezahüratlar yaparken bu paylaşımlar da sosyal medyada ilgi çekmişti. Türkiye'de olup turnuvayı takip eden Türk taraftarlar bu paylaşımları beğendi ve paylaştı.