Abone Ol

AKP Gençlik Kolları Boğaziçili Gençleri SİHA İle Tehdit Etti

Okullarında AKP'li Melih Bulu Rektörlüğünü istemeyen Boğaziçili öğrencilere AKP Gençlik Kolları'ndan "SİHA" tehdidi geldi. Bir cemaatin yardım kuruluşu temsilcisi ise "SİHA" isteğini açıkça belirtti.

AK Gençlik Boğaziçili Gençleri SİHA İle Tehdit Etti

Okullarına AKP'li Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına karşı haftalardır eylemlerini sürdüren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine AKP Gençlik Kolları'ndan 'SİHA'lı tehdit geldi.

AKP İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bedrettin Yüzüak, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef aldığı sosyal medya paylaşımında, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı ve BAYKAR Makina Teknik Selçuk Bayraktar'ın İHA (insansız hava aracı) ve SİHA (silahlı insansız hava aracı) üretimi yaptığını hatırlattı.

Bayraktar'ın Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu'nun rektörlüğünü protesto edenlere karşı bir grup öğrencinin "fişlendiği" iddiasıyla yaptığı Twitter paylaşımını alıntılayan AKP'li Yüzüak, "Boğaziçi’ndeki fişleme yaptıran alçak ve soysuz tayfa için kısa bir not; En son teröristlere kızınca İHA, SİHA yaptı hafiften uyandırayım.." ifadelerini kullandı.

.AKP Gençlik Kolları Boğaziçili Gençleri SİHA İle Tehdit Etti - Resim: 1

YARDIM' DERNEĞİ TEMSİLCİSİ AÇIK AÇIK İSTEDİ 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine dönük 'SİHA'lı tehdit, Selçuk Bayraktar'a yönelik yapılan bir sosyal medya paylaşımında açık bir isteğe de dönüştü. Paylaşımını yapan ise Hayrat İnsani Derneği Yardım Eskişehir İl Temsilcisi Mustafa Said Köseler oldu.

Köseler, Bayraktar'a seslenip "Selçuk abi, şu boğaziçi'ne bir SİHA-İHA gönderemez miyiz???" diye yazdı.

AKP Gençlik Kolları Boğaziçili Gençleri SİHA İle Tehdit Etti - Resim: 2

Köseler'in temsilcisi olduğu sözkonusu derneğin Nur Cemaati’nin Yazıcılar koluna bağlı olduğu biliniyor. 'Yardım kuruluşu" adı altında faaliyet gösteren cemaat derneği 2016’da önce Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararına dernek olarak kabul edilmiş, İçişleri Bakanlığı’nın önerisiyle 2017’de yine Bakanlar Kurulu kararıyla “izin almadan yardım toplayabilen kuruluşlar” arasına dahil edilmişti.